Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bavori ukázali dvojičky X3 M a X4 M

Pod kapotou súrodencov sa objaví vysokootáčkový prepĺňaný šesťvalec, podľa zákulisných informácii dosiahne výkon 460 koní.
14 11.09.2018 / Marek Pokrývka

Bavori pokračujú vo svojej stratégii otvoreného informovania o pripravovaných novinkách, vrátane zverejňovania fotografií prototypov. Najnovšie týmto štýlom ukázali dvojičky X3 a X4 odladené divíziou M GmbH. Vozidlá debutovali s grafickou kamuflážou počas víkendových pretekov DTM na Nürburgringu, nejaké konkrétne detaily sme sa však o nich nedozvedeli.

Oficiálna premiéra svalnatých príbuzných sa asi odohrá čoskoro 14 fotografií v galérii Oficiálna premiéra svalnatých príbuzných sa asi odohrá čoskoro Zdroj: BMW

Napriek maskovaniu je evidentné, že v prednej časti súrodencov BMW je maska chladiča so zdvojenými rebrami a modelovým označením. Jasne vidieť tiež línie agresívneho predného nárazníka. Blatníky sú mierne rozšírené a spätné zrkadlá majú špecifický tvar. Vzadu sa objaví neodmysliteľné kvarteto výfukových koncoviek. Výrazný je tiež strešný spojler so zvýšenými bočnými časťami, ktorý v prípade iks-štvorky doplní aerodynamická lišta na veku batožinového priestoru.

Súčasťou športového balíka sú 21-palcové disky kolies so zaujímavým dizajnom. Ich vnútro vo veľkej miere vypĺňajú mohutné brzdy, tradične so strmeňmi modrej farby a perforovanými kotúčmi. Ich úlohou bude krotiť nanovo vyvinutý radový šesťvalec. Mníchov o ňom zatiaľ prezradil len to, že pôjde o vysokootáčkový agregát využívajúci prepĺňanie M TwinPower Turbo. Spomenul tiež špecifický pohon xDrive pripomínajúci systém v sedane M5 a špeciálne naladený podvozok.

BMW X2 M35i je rýchle aj so štvorvalcom

Špičkový model SUV využíva doposiaľ najsilnejšie naladenie prepĺňaného dvojlitra, vďaka čomu zrýchli na stovku za 4,9 sekundy.

Výkon motora modelov X3 M a X4 M nepoznáme, zákulisné informácie hovoria o údaji 338 kW (460 k). BMW by tak v tomto ohľade mierne zaostávalo za modelmi Mercedes-AMG GLC 63 poháňanými osemvalcom. Prezident bavorského oddelenia M Frank van Meel napriek tomu tvrdí, že z hľadiska dynamiky stanovia dvojičky vo svojom segmente novú latku.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×