Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Trasco: Pancier aj pre Aston Martin DB11

Špecialista ponúka pre športového Angličana ochranu úrovne B4. Pozitívom riešenia je zvýšenie hmotnosti o 150 kilogramov a nenápadný vzhľad.
8 11.09.2018 / Marek Pokrývka

Keď je reč o obrnených automobiloch, zväčša ide o luxusné limuzíny alebo mohutné SUV. No nájdu sa aj výnimky. Jednou z nich sa aktuálne pochválila spoločnosť Trasco sídliaca v Brémach. Pancier totiž ponúka aj pre Aston Martin DB11, teda výkonné kupé kategórie GT.

Výstrelu z klasickej pištole sa vodič tohto kupé báť nemusí 8 fotografií v galérii Výstrelu z klasickej pištole sa vodič tohto kupé báť nemusí Zdroj: Trasco

Zástupcu netradičného segmentu sa nemecký špecialista nezľakol. Pre športového Angličana ponúka ochranu úrovne B4, čo znamená odolnosť proti bežným ručným zbraniam. Na útočné pušky či granáty je to málo. Zásadným plusom zvoleného riešenia je však zvýšenie hmotnosti len o 150 kilogramov, čo by nemalo dvanásťvalcu s výkonom 447 kW (608 k) robiť veľké problémy. Môže za to použitie balistickej ocele spolu s ľahkými kompozitnými materiálmi.

Najdrahšia nová Škoda: Aké je jej tajomstvo?

Superb dostal nepriestrelnú karosériu i sklá, odolať by mal okrem munície aj výbušninám. Jeho výhodou je nenápadnosť.

Okrem relatívne malého nárastu plechového tuku je pozitívom tiež nenápadný vzhľad. Aston Martin sa navonok takmer nezmenil, prítomnosť nepriestrelných materiálov prezrádzajú akurát hrubé sklá s čiernym lemom. Inak je všetko po starom. Trasco volá tento balík A-Kip, čo je odvodené zo slov Anti-Kidnapping. Priniesť má totiž najmä ochranu pred únosom či krádežou samotného auta alebo cenností v ňom. Firma nespresnila, koľko si za kompletnú úpravu kupé DB11 plánuje účtovať.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×