Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Trasco: Pancier aj pre Aston Martin DB11

Špecialista ponúka pre športového Angličana ochranu úrovne B4. Pozitívom riešenia je zvýšenie hmotnosti o 150 kilogramov a nenápadný vzhľad.
8 11.09.2018 / Marek Pokrývka

Keď je reč o obrnených automobiloch, zväčša ide o luxusné limuzíny alebo mohutné SUV. No nájdu sa aj výnimky. Jednou z nich sa aktuálne pochválila spoločnosť Trasco sídliaca v Brémach. Pancier totiž ponúka aj pre Aston Martin DB11, teda výkonné kupé kategórie GT.

Výstrelu z klasickej pištole sa vodič tohto kupé báť nemusí 8 fotografií v galérii Výstrelu z klasickej pištole sa vodič tohto kupé báť nemusí Zdroj: Trasco

Zástupcu netradičného segmentu sa nemecký špecialista nezľakol. Pre športového Angličana ponúka ochranu úrovne B4, čo znamená odolnosť proti bežným ručným zbraniam. Na útočné pušky či granáty je to málo. Zásadným plusom zvoleného riešenia je však zvýšenie hmotnosti len o 150 kilogramov, čo by nemalo dvanásťvalcu s výkonom 447 kW (608 k) robiť veľké problémy. Môže za to použitie balistickej ocele spolu s ľahkými kompozitnými materiálmi.

Najdrahšia nová Škoda: Aké je jej tajomstvo?

Superb dostal nepriestrelnú karosériu i sklá, odolať by mal okrem munície aj výbušninám. Jeho výhodou je nenápadnosť.

Okrem relatívne malého nárastu plechového tuku je pozitívom tiež nenápadný vzhľad. Aston Martin sa navonok takmer nezmenil, prítomnosť nepriestrelných materiálov prezrádzajú akurát hrubé sklá s čiernym lemom. Inak je všetko po starom. Trasco volá tento balík A-Kip, čo je odvodené zo slov Anti-Kidnapping. Priniesť má totiž najmä ochranu pred únosom či krádežou samotného auta alebo cenností v ňom. Firma nespresnila, koľko si za kompletnú úpravu kupé DB11 plánuje účtovať.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×