Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Trasco: Pancier aj pre Aston Martin DB11

Špecialista ponúka pre športového Angličana ochranu úrovne B4. Pozitívom riešenia je zvýšenie hmotnosti o 150 kilogramov a nenápadný vzhľad.
8 11.09.2018 / Marek Pokrývka

Keď je reč o obrnených automobiloch, zväčša ide o luxusné limuzíny alebo mohutné SUV. No nájdu sa aj výnimky. Jednou z nich sa aktuálne pochválila spoločnosť Trasco sídliaca v Brémach. Pancier totiž ponúka aj pre Aston Martin DB11, teda výkonné kupé kategórie GT.

Výstrelu z klasickej pištole sa vodič tohto kupé báť nemusí 8 fotografií v galérii Výstrelu z klasickej pištole sa vodič tohto kupé báť nemusí Zdroj: Trasco

Zástupcu netradičného segmentu sa nemecký špecialista nezľakol. Pre športového Angličana ponúka ochranu úrovne B4, čo znamená odolnosť proti bežným ručným zbraniam. Na útočné pušky či granáty je to málo. Zásadným plusom zvoleného riešenia je však zvýšenie hmotnosti len o 150 kilogramov, čo by nemalo dvanásťvalcu s výkonom 447 kW (608 k) robiť veľké problémy. Môže za to použitie balistickej ocele spolu s ľahkými kompozitnými materiálmi.

Najdrahšia nová Škoda: Aké je jej tajomstvo?

Superb dostal nepriestrelnú karosériu i sklá, odolať by mal okrem munície aj výbušninám. Jeho výhodou je nenápadnosť.

Okrem relatívne malého nárastu plechového tuku je pozitívom tiež nenápadný vzhľad. Aston Martin sa navonok takmer nezmenil, prítomnosť nepriestrelných materiálov prezrádzajú akurát hrubé sklá s čiernym lemom. Inak je všetko po starom. Trasco volá tento balík A-Kip, čo je odvodené zo slov Anti-Kidnapping. Priniesť má totiž najmä ochranu pred únosom či krádežou samotného auta alebo cenností v ňom. Firma nespresnila, koľko si za kompletnú úpravu kupé DB11 plánuje účtovať.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×