Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najspoľahlivejšie autá pre rodinu: Koľko stoja?

FOTO
Britský magazín What Car? na základe ankety zostavil rebríček automobilov podľa spoľahlivosti. Víťaza rebríčka by ešte pred pár rokmi nikto ani netipoval. Nuž, zdá sa, že časy sa menia.
41 27 príspevkov 11.09.2018 / Filip Kadlečík

Nájsť dobrý, spoľahlivý a cenovo dostupný automobil pre rodinu sa niekedy rovná hotovej alchýmii. Aj preto sa nikdy nečudujeme tomu, ak človek výberom automobilu strávi i niekoľko týždňov. Namiešanie tých správnych ingrediencií potrebných pre každodenný život môže chvíľu trvať.

Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz 41 fotografií v galérii Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz Zdroj: Autobazar.SK

Na slovenskom trhu úlohu rodinného vozidla najčastejšie plnia kompaktné hatchbacky, prípadne ich kombi deriváty. Vo všeobecnosti ide ešte stále o najsilnejší segment trhu aj z pohľadu predajcov. Tieto automobily totiž spájajú rozumné rozmery s relatívne priestrannou kabínou, dobrými jazdnými vlastnosťami a energeticky efektívnou jazdou.

Ešte pred pár rokmi by množstvo konzervatívnych vodičov siahalo najmä po nemeckých či francúzskych kompaktoch. Dnes už je však situácia zjavne odlišná, prinajmenšom čo sa spoľahlivosti týka. Ľudia už vďaka nej prišli na chuť japonským, ba najnovšie i kórejským automobilom.


>>> Kompletné poradie i inzeráty nájdete v galérii <<<


Magazín What Car? sa dotazníkom pýtal 18 000 vodičov na skúsenosti s ich automobilom. Celkovo tak dostali pomerne detailné informácie o 159 modeloch a 31 rôznych značkách. Anketa sa pritom netýkala najhorúcejších noviniek či nedávno nastupujúcich generácií. Briti chceli mať istotu, že majitelia s autami naozaj majú skúsenosť a tak dostanú relevantné informácie.

Neľútostná bitka: Ostré hot-hatche v porovnaní

Emócie tvoria dôležitú súčasť imidžu každej automobilovej značky. S modelom i30 N (Performance) sa kórejský výrobca Hyundai odvážil vstúpiť na pôdu športových hatchbackov a vážnosť svojho odhodlania...

My sme výsledky ankety magazínu What Car? spojili s databázou portálu Autobazar.SK, aby sme zistili, za koľko možno jednotlivé modely kúpiť a čo v skutočnosti ponúkajú. Treba podotknúť, že niektoré automobily sú v poradí dvojmo, pretože prieskum rozlišoval ich vznetové a zážihové varianty. Iné sú v ňom bez ohľadu na tieto rozdiely. Víťaz porovnania je poriadne prekvapivý, stavíme sa, že väčšina z vás by ho na prvú pozíciu ešte pred pár rokmi neumiestnila ani náhodou. Časy sa však menia.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×