Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najspoľahlivejšie autá pre rodinu: Koľko stoja?

FOTO
Britský magazín What Car? na základe ankety zostavil rebríček automobilov podľa spoľahlivosti. Víťaza rebríčka by ešte pred pár rokmi nikto ani netipoval. Nuž, zdá sa, že časy sa menia.
41 27 príspevkov 11.09.2018 / Filip Kadlečík

Nájsť dobrý, spoľahlivý a cenovo dostupný automobil pre rodinu sa niekedy rovná hotovej alchýmii. Aj preto sa nikdy nečudujeme tomu, ak človek výberom automobilu strávi i niekoľko týždňov. Namiešanie tých správnych ingrediencií potrebných pre každodenný život môže chvíľu trvať.

Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz 41 fotografií v galérii Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz Zdroj: Autobazar.SK

Na slovenskom trhu úlohu rodinného vozidla najčastejšie plnia kompaktné hatchbacky, prípadne ich kombi deriváty. Vo všeobecnosti ide ešte stále o najsilnejší segment trhu aj z pohľadu predajcov. Tieto automobily totiž spájajú rozumné rozmery s relatívne priestrannou kabínou, dobrými jazdnými vlastnosťami a energeticky efektívnou jazdou.

Ešte pred pár rokmi by množstvo konzervatívnych vodičov siahalo najmä po nemeckých či francúzskych kompaktoch. Dnes už je však situácia zjavne odlišná, prinajmenšom čo sa spoľahlivosti týka. Ľudia už vďaka nej prišli na chuť japonským, ba najnovšie i kórejským automobilom.


>>> Kompletné poradie i inzeráty nájdete v galérii <<<


Magazín What Car? sa dotazníkom pýtal 18 000 vodičov na skúsenosti s ich automobilom. Celkovo tak dostali pomerne detailné informácie o 159 modeloch a 31 rôznych značkách. Anketa sa pritom netýkala najhorúcejších noviniek či nedávno nastupujúcich generácií. Briti chceli mať istotu, že majitelia s autami naozaj majú skúsenosť a tak dostanú relevantné informácie.

Neľútostná bitka: Ostré hot-hatche v porovnaní

Emócie tvoria dôležitú súčasť imidžu každej automobilovej značky. S modelom i30 N (Performance) sa kórejský výrobca Hyundai odvážil vstúpiť na pôdu športových hatchbackov a vážnosť svojho odhodlania...

My sme výsledky ankety magazínu What Car? spojili s databázou portálu Autobazar.SK, aby sme zistili, za koľko možno jednotlivé modely kúpiť a čo v skutočnosti ponúkajú. Treba podotknúť, že niektoré automobily sú v poradí dvojmo, pretože prieskum rozlišoval ich vznetové a zážihové varianty. Iné sú v ňom bez ohľadu na tieto rozdiely. Víťaz porovnania je poriadne prekvapivý, stavíme sa, že väčšina z vás by ho na prvú pozíciu ešte pred pár rokmi neumiestnila ani náhodou. Časy sa však menia.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×