Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najspoľahlivejšie autá pre rodinu: Koľko stoja?

FOTO
Britský magazín What Car? na základe ankety zostavil rebríček automobilov podľa spoľahlivosti. Víťaza rebríčka by ešte pred pár rokmi nikto ani netipoval. Nuž, zdá sa, že časy sa menia.
41 27 príspevkov 11.09.2018 / Filip Kadlečík

Nájsť dobrý, spoľahlivý a cenovo dostupný automobil pre rodinu sa niekedy rovná hotovej alchýmii. Aj preto sa nikdy nečudujeme tomu, ak človek výberom automobilu strávi i niekoľko týždňov. Namiešanie tých správnych ingrediencií potrebných pre každodenný život môže chvíľu trvať.

Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz 41 fotografií v galérii Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz Zdroj: Autobazar.SK

Na slovenskom trhu úlohu rodinného vozidla najčastejšie plnia kompaktné hatchbacky, prípadne ich kombi deriváty. Vo všeobecnosti ide ešte stále o najsilnejší segment trhu aj z pohľadu predajcov. Tieto automobily totiž spájajú rozumné rozmery s relatívne priestrannou kabínou, dobrými jazdnými vlastnosťami a energeticky efektívnou jazdou.

Ešte pred pár rokmi by množstvo konzervatívnych vodičov siahalo najmä po nemeckých či francúzskych kompaktoch. Dnes už je však situácia zjavne odlišná, prinajmenšom čo sa spoľahlivosti týka. Ľudia už vďaka nej prišli na chuť japonským, ba najnovšie i kórejským automobilom.


>>> Kompletné poradie i inzeráty nájdete v galérii <<<


Magazín What Car? sa dotazníkom pýtal 18 000 vodičov na skúsenosti s ich automobilom. Celkovo tak dostali pomerne detailné informácie o 159 modeloch a 31 rôznych značkách. Anketa sa pritom netýkala najhorúcejších noviniek či nedávno nastupujúcich generácií. Briti chceli mať istotu, že majitelia s autami naozaj majú skúsenosť a tak dostanú relevantné informácie.

Neľútostná bitka: Ostré hot-hatche v porovnaní

Emócie tvoria dôležitú súčasť imidžu každej automobilovej značky. S modelom i30 N (Performance) sa kórejský výrobca Hyundai odvážil vstúpiť na pôdu športových hatchbackov a vážnosť svojho odhodlania...

My sme výsledky ankety magazínu What Car? spojili s databázou portálu Autobazar.SK, aby sme zistili, za koľko možno jednotlivé modely kúpiť a čo v skutočnosti ponúkajú. Treba podotknúť, že niektoré automobily sú v poradí dvojmo, pretože prieskum rozlišoval ich vznetové a zážihové varianty. Iné sú v ňom bez ohľadu na tieto rozdiely. Víťaz porovnania je poriadne prekvapivý, stavíme sa, že väčšina z vás by ho na prvú pozíciu ešte pred pár rokmi neumiestnila ani náhodou. Časy sa však menia.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×