Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najspoľahlivejšie autá pre rodinu: Koľko stoja?

FOTO
Britský magazín What Car? na základe ankety zostavil rebríček automobilov podľa spoľahlivosti. Víťaza rebríčka by ešte pred pár rokmi nikto ani netipoval. Nuž, zdá sa, že časy sa menia.
41 27 príspevkov 11.09.2018 / Filip Kadlečík

Nájsť dobrý, spoľahlivý a cenovo dostupný automobil pre rodinu sa niekedy rovná hotovej alchýmii. Aj preto sa nikdy nečudujeme tomu, ak človek výberom automobilu strávi i niekoľko týždňov. Namiešanie tých správnych ingrediencií potrebných pre každodenný život môže chvíľu trvať.

Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz 41 fotografií v galérii Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz Zdroj: Autobazar.SK

Na slovenskom trhu úlohu rodinného vozidla najčastejšie plnia kompaktné hatchbacky, prípadne ich kombi deriváty. Vo všeobecnosti ide ešte stále o najsilnejší segment trhu aj z pohľadu predajcov. Tieto automobily totiž spájajú rozumné rozmery s relatívne priestrannou kabínou, dobrými jazdnými vlastnosťami a energeticky efektívnou jazdou.

Ešte pred pár rokmi by množstvo konzervatívnych vodičov siahalo najmä po nemeckých či francúzskych kompaktoch. Dnes už je však situácia zjavne odlišná, prinajmenšom čo sa spoľahlivosti týka. Ľudia už vďaka nej prišli na chuť japonským, ba najnovšie i kórejským automobilom.


>>> Kompletné poradie i inzeráty nájdete v galérii <<<


Magazín What Car? sa dotazníkom pýtal 18 000 vodičov na skúsenosti s ich automobilom. Celkovo tak dostali pomerne detailné informácie o 159 modeloch a 31 rôznych značkách. Anketa sa pritom netýkala najhorúcejších noviniek či nedávno nastupujúcich generácií. Briti chceli mať istotu, že majitelia s autami naozaj majú skúsenosť a tak dostanú relevantné informácie.

Neľútostná bitka: Ostré hot-hatche v porovnaní

Emócie tvoria dôležitú súčasť imidžu každej automobilovej značky. S modelom i30 N (Performance) sa kórejský výrobca Hyundai odvážil vstúpiť na pôdu športových hatchbackov a vážnosť svojho odhodlania...

My sme výsledky ankety magazínu What Car? spojili s databázou portálu Autobazar.SK, aby sme zistili, za koľko možno jednotlivé modely kúpiť a čo v skutočnosti ponúkajú. Treba podotknúť, že niektoré automobily sú v poradí dvojmo, pretože prieskum rozlišoval ich vznetové a zážihové varianty. Iné sú v ňom bez ohľadu na tieto rozdiely. Víťaz porovnania je poriadne prekvapivý, stavíme sa, že väčšina z vás by ho na prvú pozíciu ešte pred pár rokmi neumiestnila ani náhodou. Časy sa však menia.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×