Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špeciálne Ferrari sa objavilo na predaj v Texase

Ferrari ponúka najváženejším zákazníkom možnosť postavenia unikátneho modelu na mieru. Jeden z týchto exemplárov je na predaj.
23 10.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Meno talianskej automobilky Ferrari poznajú aj deti a pre mnohých je vlastniť takéto auto absolútnym snom. Tí, ktorí už nejakého toho žrebca v garáži majú, zasa snívajú o najvzácnejších kúskoch, na ktoré môžu siahnuť iba VIP zákazníci. Existujú však aj ešte raritnejšie kusy.

SP30 je zmiešanina modelov 599, F12 a 458 23 fotografií v galérii SP30 je zmiešanina modelov 599, F12 a 458 Zdroj: Crave Luxury Auto

Úzkej skupine vášnivých zberatelov, ochotných minúť milióny na produkty značky, ponúka firma nielen možnosť vytvoriť si vlastnú farebnú schému vozidla, ale dokonca aj úplne jedinečný model. Medzi hŕstku takýchto raritných exemplárov patrí aj projekt SP30. Pôvodne si ho dal postaviť dubajský zberateľ menom Arya Cheerag. Unikát prišiel na svet v roku 2012 a bol v poradí piatym jednokusovým projektom z dielne Ferrari.

Pod karosériou pripomínajúcou modely F12 Berlinetta či 812 Superfast sa ukrývalo limitované 599 GTO. Červené kupé má polepy inšpirované pretekárskymi vozidlami či spojlery na zadnej časti strechy prebraté z špeciálu XX. Interiér pokrýva z veľkej časti šedá alcantara a nájdeme v ňom i červený karbón. Superšport s atmosférickým dvanásťvalcom pod kapotou má výkon 493 kW (670 k) a dosahuje maximálnu rýchlosť viac ako 335 km/h. Na odometri svieti iba 103 km. Americký predajca jeho cenu neuviedol.

Slávny spevák predáva unikátne Ferrari

Duchovný predchodca modernej dvojice FF/GTC4 Lusso absolvoval komplexnú úpravu dizajnu, niekoľko desaťročí o ňom nebolo počuť.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×