Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špeciálne Ferrari sa objavilo na predaj v Texase

Ferrari ponúka najváženejším zákazníkom možnosť postavenia unikátneho modelu na mieru. Jeden z týchto exemplárov je na predaj.
23 10.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Meno talianskej automobilky Ferrari poznajú aj deti a pre mnohých je vlastniť takéto auto absolútnym snom. Tí, ktorí už nejakého toho žrebca v garáži majú, zasa snívajú o najvzácnejších kúskoch, na ktoré môžu siahnuť iba VIP zákazníci. Existujú však aj ešte raritnejšie kusy.

SP30 je zmiešanina modelov 599, F12 a 458 23 fotografií v galérii SP30 je zmiešanina modelov 599, F12 a 458 Zdroj: Crave Luxury Auto

Úzkej skupine vášnivých zberatelov, ochotných minúť milióny na produkty značky, ponúka firma nielen možnosť vytvoriť si vlastnú farebnú schému vozidla, ale dokonca aj úplne jedinečný model. Medzi hŕstku takýchto raritných exemplárov patrí aj projekt SP30. Pôvodne si ho dal postaviť dubajský zberateľ menom Arya Cheerag. Unikát prišiel na svet v roku 2012 a bol v poradí piatym jednokusovým projektom z dielne Ferrari.

Pod karosériou pripomínajúcou modely F12 Berlinetta či 812 Superfast sa ukrývalo limitované 599 GTO. Červené kupé má polepy inšpirované pretekárskymi vozidlami či spojlery na zadnej časti strechy prebraté z špeciálu XX. Interiér pokrýva z veľkej časti šedá alcantara a nájdeme v ňom i červený karbón. Superšport s atmosférickým dvanásťvalcom pod kapotou má výkon 493 kW (670 k) a dosahuje maximálnu rýchlosť viac ako 335 km/h. Na odometri svieti iba 103 km. Americký predajca jeho cenu neuviedol.

Slávny spevák predáva unikátne Ferrari

Duchovný predchodca modernej dvojice FF/GTC4 Lusso absolvoval komplexnú úpravu dizajnu, niekoľko desaťročí o ňom nebolo počuť.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×