Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špeciálne Ferrari sa objavilo na predaj v Texase

Ferrari ponúka najváženejším zákazníkom možnosť postavenia unikátneho modelu na mieru. Jeden z týchto exemplárov je na predaj.
23 10.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Meno talianskej automobilky Ferrari poznajú aj deti a pre mnohých je vlastniť takéto auto absolútnym snom. Tí, ktorí už nejakého toho žrebca v garáži majú, zasa snívajú o najvzácnejších kúskoch, na ktoré môžu siahnuť iba VIP zákazníci. Existujú však aj ešte raritnejšie kusy.

SP30 je zmiešanina modelov 599, F12 a 458 23 fotografií v galérii SP30 je zmiešanina modelov 599, F12 a 458 Zdroj: Crave Luxury Auto

Úzkej skupine vášnivých zberatelov, ochotných minúť milióny na produkty značky, ponúka firma nielen možnosť vytvoriť si vlastnú farebnú schému vozidla, ale dokonca aj úplne jedinečný model. Medzi hŕstku takýchto raritných exemplárov patrí aj projekt SP30. Pôvodne si ho dal postaviť dubajský zberateľ menom Arya Cheerag. Unikát prišiel na svet v roku 2012 a bol v poradí piatym jednokusovým projektom z dielne Ferrari.

Pod karosériou pripomínajúcou modely F12 Berlinetta či 812 Superfast sa ukrývalo limitované 599 GTO. Červené kupé má polepy inšpirované pretekárskymi vozidlami či spojlery na zadnej časti strechy prebraté z špeciálu XX. Interiér pokrýva z veľkej časti šedá alcantara a nájdeme v ňom i červený karbón. Superšport s atmosférickým dvanásťvalcom pod kapotou má výkon 493 kW (670 k) a dosahuje maximálnu rýchlosť viac ako 335 km/h. Na odometri svieti iba 103 km. Americký predajca jeho cenu neuviedol.

Slávny spevák predáva unikátne Ferrari

Duchovný predchodca modernej dvojice FF/GTC4 Lusso absolvoval komplexnú úpravu dizajnu, niekoľko desaťročí o ňom nebolo počuť.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×