Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vodič Daihatsu mal obrovské štastie na Nürburgringu

TOP VIDEO
Na Nürburgring si môže ísť zajazdiť ktokoľvek. Nie každý však príde na okruh so športovým autom, ktoré zvláda rýchly prejazd zákrutami a nejeden vodič už na to takmer doplatil.
2 príspevky 09.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Najznámejší okruh sveta Nurburgring je väčšinu roka otvorený pre verejnosť. Navštíviť ho môžete akýmkoľvek autom a niektorí to berú úplne doslovne. Ísť však na okruh plný rýchlych áut a zákrut so strmými stúpaniami či klesaniami s nie príliš schopným automobilom nie je najbezpečnejšie. Sám sa o tom presvedčil aj vodič, ktorý sa spolu s kamarátom vydal na severnú slučku prevetrať malé Daihatsu Cuore.

Porsche drvivo ovládlo rekord Nürburgringu

Je tomu už 35 rokov, odkedy si Stefan Bellof sadol za volant Porsche 956 a na Zelenom pekle zajazdil čas, ktorý vyzeral ako z iného sveta. Dnes už je jeho rekord po dlhých dekádach minulosťou.

Všetko išlo podľa plánu až do bodu kedy sa v rýchlosti rútili do klesavej zákruty a dostali sa do pretáčavého šmyku, ktorý ich vyniesol na obrubník. Ten ich totiž prevrátil na dve kolesá a čo sa dialo ďalej môžete vidieť vo videu nižšie.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×