Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vodič Daihatsu mal obrovské štastie na Nürburgringu

TOP VIDEO
Na Nürburgring si môže ísť zajazdiť ktokoľvek. Nie každý však príde na okruh so športovým autom, ktoré zvláda rýchly prejazd zákrutami a nejeden vodič už na to takmer doplatil.
3 príspevky 09.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Najznámejší okruh sveta Nurburgring je väčšinu roka otvorený pre verejnosť. Navštíviť ho môžete akýmkoľvek autom a niektorí to berú úplne doslovne. Ísť však na okruh plný rýchlych áut a zákrut so strmými stúpaniami či klesaniami s nie príliš schopným automobilom nie je najbezpečnejšie. Sám sa o tom presvedčil aj vodič, ktorý sa spolu s kamarátom vydal na severnú slučku prevetrať malé Daihatsu Cuore.

Porsche drvivo ovládlo rekord Nürburgringu

Je tomu už 35 rokov, odkedy si Stefan Bellof sadol za volant Porsche 956 a na Zelenom pekle zajazdil čas, ktorý vyzeral ako z iného sveta. Dnes už je jeho rekord po dlhých dekádach minulosťou.

Všetko išlo podľa plánu až do bodu kedy sa v rýchlosti rútili do klesavej zákruty a dostali sa do pretáčavého šmyku, ktorý ich vyniesol na obrubník. Ten ich totiž prevrátil na dve kolesá a čo sa dialo ďalej môžete vidieť vo videu nižšie.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×