Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vodič Daihatsu mal obrovské štastie na Nürburgringu

TOP VIDEO
Na Nürburgring si môže ísť zajazdiť ktokoľvek. Nie každý však príde na okruh so športovým autom, ktoré zvláda rýchly prejazd zákrutami a nejeden vodič už na to takmer doplatil.
3 príspevky 09.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Najznámejší okruh sveta Nurburgring je väčšinu roka otvorený pre verejnosť. Navštíviť ho môžete akýmkoľvek autom a niektorí to berú úplne doslovne. Ísť však na okruh plný rýchlych áut a zákrut so strmými stúpaniami či klesaniami s nie príliš schopným automobilom nie je najbezpečnejšie. Sám sa o tom presvedčil aj vodič, ktorý sa spolu s kamarátom vydal na severnú slučku prevetrať malé Daihatsu Cuore.

Porsche drvivo ovládlo rekord Nürburgringu

Je tomu už 35 rokov, odkedy si Stefan Bellof sadol za volant Porsche 956 a na Zelenom pekle zajazdil čas, ktorý vyzeral ako z iného sveta. Dnes už je jeho rekord po dlhých dekádach minulosťou.

Všetko išlo podľa plánu až do bodu kedy sa v rýchlosti rútili do klesavej zákruty a dostali sa do pretáčavého šmyku, ktorý ich vyniesol na obrubník. Ten ich totiž prevrátil na dve kolesá a čo sa dialo ďalej môžete vidieť vo videu nižšie.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×