Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vodič Daihatsu mal obrovské štastie na Nürburgringu

TOP VIDEO
Na Nürburgring si môže ísť zajazdiť ktokoľvek. Nie každý však príde na okruh so športovým autom, ktoré zvláda rýchly prejazd zákrutami a nejeden vodič už na to takmer doplatil.
3 príspevky 09.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Najznámejší okruh sveta Nurburgring je väčšinu roka otvorený pre verejnosť. Navštíviť ho môžete akýmkoľvek autom a niektorí to berú úplne doslovne. Ísť však na okruh plný rýchlych áut a zákrut so strmými stúpaniami či klesaniami s nie príliš schopným automobilom nie je najbezpečnejšie. Sám sa o tom presvedčil aj vodič, ktorý sa spolu s kamarátom vydal na severnú slučku prevetrať malé Daihatsu Cuore.

Porsche drvivo ovládlo rekord Nürburgringu

Je tomu už 35 rokov, odkedy si Stefan Bellof sadol za volant Porsche 956 a na Zelenom pekle zajazdil čas, ktorý vyzeral ako z iného sveta. Dnes už je jeho rekord po dlhých dekádach minulosťou.

Všetko išlo podľa plánu až do bodu kedy sa v rýchlosti rútili do klesavej zákruty a dostali sa do pretáčavého šmyku, ktorý ich vyniesol na obrubník. Ten ich totiž prevrátil na dve kolesá a čo sa dialo ďalej môžete vidieť vo videu nižšie.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×