Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche 911: Desať kotrmelcov bez zranení

TOP VIDEO
John Shoffner stratil kontrolu nad svojím Porsche 911 GT3 Cup a v zákrute vybehol na vyvýšenú trávnatú časť. Šmyk sa zmenil na kotúľ letmo.
07.09.2018 / Marek Pokrývka

Bezpečnosť automobilov prešla v ostatných desaťročiach obrovským pokrokom. Netýka sa to len bežných osobných modelov, ale tiež pretekárskych špeciálov. Príkladov existuje veľa. Z času na čas vídavame na okruhoch otrasné havárie, z ktorých vyviaznu piloti živí a ako-tak zdraví. Jeden takýto incident sa odohral pred niekoľkými dňami na Nürburgringu.

Policajné SUV sa prevrátilo pri naháňačke

Policajt sa snaží zastaviť nebezpečne rýchlo jazdiaceho šoféra manévrom známym ako PIT, do zadnej časti druhého vozidla však narazí nešťastne.

Počas podujatia šampionátu VLN došlo k hrozivo vyzerajúcej nehode. John Shoffner stratil kontrolu nad svojím Porsche 911 GT3 Cup a v zákrute vybehol na vyvýšenú trávnatú časť. Šmyk sa následkom toho zmenil na kotúľ letmo. Kupé urobilo desať kotrmelcov, pričom sa oprelo do ochranného plota i bariéry z pneumatík. Náraz bol však relatívne šťastný. Spolu s vysokou úrovňou bezpečnosti sa postaral o to, že pretekár skončil bez zranení. Porsche bolo pritom poriadne zničené.


Video
Najnovšie články
Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×