Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford zvolá v USA do servisov milióny pick-upov

Podľa Fordu existuje nebezpečenstvo nadmerného iskrenia pri nastavovaní a zapínaní bezpečnostného pásu na predných sedadlách, čo znamená nebezpečenstvo požiaru.
2 príspevky 08.09.2018 / TASR

Ford zvoláva v Severnej Amerike do servisov približne 2 milióny pick-upov. Dôvodmi sú problémy s bezpečnostnými pásmi. Zvolávacia akcia sa týka predajného hitu F-150, konkrétne dvoch modelových variantov vyrábaných v rokoch 2014 až 2018, uviedla druhá najväčšia automobilka v USA.

Podľa Fordu existuje nebezpečenstvo nadmerného iskrenia pri nastavovaní a zapínaní bezpečnostného pásu na predných sedadlách, čo znamená nebezpečenstvo požiaru. Automobilka vie o 17 správach o dyme a ohni v USA a o 6 v Kanade, pri ktorých však nedošlo k žiadnym nehodám ani zraneniam.

Problém sa má vyriešiť bezplatnou opravou v servisoch zmluvných predajcov. Zvolávacia akcia sa týka predovšetkým USA, kde by sa do servisov malo dostaviť 1,6 milióna áut. V Kanade sa to dotkne 340 000 a v Mexiku 36 780 vozidiel.

Dôvodom zvolávania sú sťažnosti majiteľov, ktoré viedli k vyšetrovaniu úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA).

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×