Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford zvolá v USA do servisov milióny pick-upov

Podľa Fordu existuje nebezpečenstvo nadmerného iskrenia pri nastavovaní a zapínaní bezpečnostného pásu na predných sedadlách, čo znamená nebezpečenstvo požiaru.
2 príspevky 08.09.2018 / TASR

Ford zvoláva v Severnej Amerike do servisov približne 2 milióny pick-upov. Dôvodmi sú problémy s bezpečnostnými pásmi. Zvolávacia akcia sa týka predajného hitu F-150, konkrétne dvoch modelových variantov vyrábaných v rokoch 2014 až 2018, uviedla druhá najväčšia automobilka v USA.

Podľa Fordu existuje nebezpečenstvo nadmerného iskrenia pri nastavovaní a zapínaní bezpečnostného pásu na predných sedadlách, čo znamená nebezpečenstvo požiaru. Automobilka vie o 17 správach o dyme a ohni v USA a o 6 v Kanade, pri ktorých však nedošlo k žiadnym nehodám ani zraneniam.

Problém sa má vyriešiť bezplatnou opravou v servisoch zmluvných predajcov. Zvolávacia akcia sa týka predovšetkým USA, kde by sa do servisov malo dostaviť 1,6 milióna áut. V Kanade sa to dotkne 340 000 a v Mexiku 36 780 vozidiel.

Dôvodom zvolávania sú sťažnosti majiteľov, ktoré viedli k vyšetrovaniu úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA).

(TASR)


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×