Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford zvolá v USA do servisov milióny pick-upov

Podľa Fordu existuje nebezpečenstvo nadmerného iskrenia pri nastavovaní a zapínaní bezpečnostného pásu na predných sedadlách, čo znamená nebezpečenstvo požiaru.
2 príspevky 08.09.2018 / TASR

Ford zvoláva v Severnej Amerike do servisov približne 2 milióny pick-upov. Dôvodmi sú problémy s bezpečnostnými pásmi. Zvolávacia akcia sa týka predajného hitu F-150, konkrétne dvoch modelových variantov vyrábaných v rokoch 2014 až 2018, uviedla druhá najväčšia automobilka v USA.

Podľa Fordu existuje nebezpečenstvo nadmerného iskrenia pri nastavovaní a zapínaní bezpečnostného pásu na predných sedadlách, čo znamená nebezpečenstvo požiaru. Automobilka vie o 17 správach o dyme a ohni v USA a o 6 v Kanade, pri ktorých však nedošlo k žiadnym nehodám ani zraneniam.

Problém sa má vyriešiť bezplatnou opravou v servisoch zmluvných predajcov. Zvolávacia akcia sa týka predovšetkým USA, kde by sa do servisov malo dostaviť 1,6 milióna áut. V Kanade sa to dotkne 340 000 a v Mexiku 36 780 vozidiel.

Dôvodom zvolávania sú sťažnosti majiteľov, ktoré viedli k vyšetrovaniu úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA).

(TASR)


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×