Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na našom trhu štartuje Peugeot Rifter

Francúzske vozidlo bude u nás dostupné s dvomi dĺžkami karosérie, štyrmi pohonnými jednotkami a tromi úrovňami vybavenia.
18 4 príspevky 06.09.2018 / Marek Pokrývka

Koncom ostatnej zimy sme krátko po sebe spoznali trojicu kompaktných vanov z dielne PSA Groupe. V našich končinách sa spomedzi nich ako prvý dostal do predaja Citroën Berlingo, aktuálne ho nasleduje pokrvný príbuzný s logom Peugeot. Na našom trhu štartuje nový typ Rifter. Ide o osobnú verziu auta, úžitkové vyhotovenie nesúce pôvodné označenie Partner sa v ponuke objaví neskôr.

Rovnako ako jeho bratia sa Rifter montuje v dvoch dĺžkach 18 fotografií v galérii Rovnako ako jeho bratia sa Rifter montuje v dvoch dĺžkach Zdroj: Peugeot

Francúzske vozidlo bude u nás dostupné so štyrmi pohonnými jednotkami. Benzín reprezentuje sólovo trojvalec 1.2 PureTech s výkonom 81 kW (110 k) doplnený šesťstupňovým manuálom, naftu zasa štvorvalcový agregát 1.5 BlueHDi dodávaný v troch naladeniach.

Najslabšia dieselová verzia prenáša 56 kW (76 k) do mechanickej prevodovky s piatimi stupňami. Rovnako je na tom prostredný variant disponujúci maximom 75 kW (102 k), kým pri špičke dosahujúcej 96 kW (130 k) je na výber šesťstupňový manuál alebo samočinná osemstupňová skriňa. V máji budúceho roka príde automat spriahnutý aj s rovnako silným benzínom PureTech.

So špičkovou naftou sa kombinuje aj automatická prevodovka 18 fotografií v galérii So špičkovou naftou sa kombinuje aj automatická prevodovka Zdroj: Peugeot

Peugeot ponúka tri vybavenia s označeniami Active, Allure a GT Line. V prípade predĺženej verzie Long (+35 cm) nie je prvý menovaný model dostupný, s čím súvisí vyššia štartovacia priečka. Tá je aktuálne na úrovni 17 990 eur. Za natiahnutú karosériu sa inak celoplošne pripláca tisícka, bez rozdielu špecifikácií. V prípade štandardnej dĺžky je východisková cena necelých 16-tisíc.

Peugeot prekvapil: Rifter aj s pohonom 4x4?

Automobilka Peugeot si na tohtoročný autosalón v Ženeve priviezla prekvapivého debutanta. Zaužívané meno Partner skončilo a nezmenil sa len názov. Francúzi načrtli odvážnu budúcnosť modelu Rifter.

Východisková úroveň obsahuje 16-palcové oceľové disky kolies, čierne dielce bodykitu, automatické halogénové svetlá, manuálnu klimatizáciu, tempomat či rádio s rozhraním Bluetooth. Jej súčasťou je tiež balík bezpečnostných prvkov obsahujúci rozoznávanie dopravných značiek, monitorovanie jazdných pruhov či funkciu Active Safety Brake.

Základné vyhotovenie si možno u nás kúpiť od 15 990 eur 18 fotografií v galérii Základné vyhotovenie si možno u nás kúpiť od 15 990 eur Zdroj: Peugeot

Vo verzii Allure môžu zákazníci okrem iného rátať s LED denným svietením, zadnými parkovacími senzormi, väčším podielom lakovaných častí karosérie, elektrickým ovládaním zadných okien, 8-palcovým displejom infotainmentu, el. parkovacou brzdou či stredovou konzolou obsahujúcou veľký úložný priestor a výduchy klimatizácie pre zadné sedadlá. Dostupná je od 16 990 eur.

Za vrcholný model GT Line zaplatia budúci majitelia minimálne 18 790 eur. Okrem špecifických dizajnových prvkov a 17-palcových diskov z ľahkých zliatin dostanú automatickú dvojzónovú klimatizáciu, bezkľúčové rozhranie či trojicu samostatných sedadiel v druhom rade. Za sedemmiestny variant sa dopláca, rovnako ako za navigáciu či multifunkčnú panoramatickú strechu.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×