Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina PF0 poodhaľuje svoje krivky

Elektrický hyperšport bude mať expresívny dizajn a pravdepodobne uchváti svojimi parametrami. Ručná výroba kupé sa má spustiť v roku 2020.
1 01.09.2018 / Marek Pokrývka

Technológie elektrického pohonu urazili v ostatnom čase obrovský kus cesty. Vývoj pokročil natoľko, že batérie sa začali čoraz častejšie skloňovať aj pri super- a hyperšportoch. Do vznikajúceho segmentu elitných elektromobilov chce prispieť aj Pininfarina. Svetoznáme dizajnové štúdio sa chystá vyrábať vlastné auto, prvotinou bude model PF0.

Sériový model máme spoznať na budúci rok v Ženeve

O tomto elektromobile informovala talianska firma uprostred júla, kedy ukázala jeho skice. Verejné odhalenie sa malo podľa nepotvrdených zdrojov konať v Pebble Beach. Nakoniec k nemu nedošlo, firma podľa zákulisných informácií vozidlo ukázala iba hŕstke pozvaných hostí s podmienkou prísneho embarga. Krátko na to však publikovala prvý reálnejší obrázok auta. Jeho prostredníctvom kupé PF0 poodhaľuje svoje krivky, konkrétne zadné partie.

Elektrický hyperšport bude mať evidentne expresívny dizajn, ktorého súčasťou bude dvojdielne krídlo vychádzajúce zo zadných blatníkov. Lemujú ho diódové koncové svetlá. Súčasťou komponentu budú asi vysúvateľné časti, ktoré môžu fungovať podobne ako v prípade Pagani Huayra. Na obrázku môžeme vidieť aj karbónovú časť nárazníka.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Podľa vyjadrenia talianskej spoločnosti sa zatiaľ pozeráme len na koncept. Jeho debut sa podľa všetkého odohrá v nasledujúcich mesiacoch, Pininfarina už totiž hovorí o odhalení sériového modelu na budúcoročnom autosalóne v Ženeve. Ručná výroba kupé sa má spustiť v roku 2020. Cena bude nepochybne poriadne mastná, pričom model PF0 pravdepodobne uchváti svojimi parametrami. Hovorí sa o zrýchlení 0-100 km/h pod dve sekundy a maximálnej rýchlosti vyše 400 km/h.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×