Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina PF0 poodhaľuje svoje krivky

Elektrický hyperšport bude mať expresívny dizajn a pravdepodobne uchváti svojimi parametrami. Ručná výroba kupé sa má spustiť v roku 2020.
1 01.09.2018 / Marek Pokrývka

Technológie elektrického pohonu urazili v ostatnom čase obrovský kus cesty. Vývoj pokročil natoľko, že batérie sa začali čoraz častejšie skloňovať aj pri super- a hyperšportoch. Do vznikajúceho segmentu elitných elektromobilov chce prispieť aj Pininfarina. Svetoznáme dizajnové štúdio sa chystá vyrábať vlastné auto, prvotinou bude model PF0.

Sériový model máme spoznať na budúci rok v Ženeve

O tomto elektromobile informovala talianska firma uprostred júla, kedy ukázala jeho skice. Verejné odhalenie sa malo podľa nepotvrdených zdrojov konať v Pebble Beach. Nakoniec k nemu nedošlo, firma podľa zákulisných informácií vozidlo ukázala iba hŕstke pozvaných hostí s podmienkou prísneho embarga. Krátko na to však publikovala prvý reálnejší obrázok auta. Jeho prostredníctvom kupé PF0 poodhaľuje svoje krivky, konkrétne zadné partie.

Elektrický hyperšport bude mať evidentne expresívny dizajn, ktorého súčasťou bude dvojdielne krídlo vychádzajúce zo zadných blatníkov. Lemujú ho diódové koncové svetlá. Súčasťou komponentu budú asi vysúvateľné časti, ktoré môžu fungovať podobne ako v prípade Pagani Huayra. Na obrázku môžeme vidieť aj karbónovú časť nárazníka.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Podľa vyjadrenia talianskej spoločnosti sa zatiaľ pozeráme len na koncept. Jeho debut sa podľa všetkého odohrá v nasledujúcich mesiacoch, Pininfarina už totiž hovorí o odhalení sériového modelu na budúcoročnom autosalóne v Ženeve. Ručná výroba kupé sa má spustiť v roku 2020. Cena bude nepochybne poriadne mastná, pričom model PF0 pravdepodobne uchváti svojimi parametrami. Hovorí sa o zrýchlení 0-100 km/h pod dve sekundy a maximálnej rýchlosti vyše 400 km/h.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×