Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette ZR1 vs. Ford GT: Kto je rýchlejší?

TOP VIDEO
Ľuďom z internetového kanála DragTime sa podarilo postaviť vedľa seba exkluzívnych Američanov, dvojica absolvovala tri jazdy.
3 príspevky 29.08.2018 / Marek Pokrývka

Koncom minulého roka predstavil Chevrolet špičkovú verziu typu Corvette, ktorá dostala tradičné označenie ZR1. Historicky najsilnejšie vyhotovenie tejto americkej ikony prišlo s výkonom 563 kW (766 k) a ohromnými parametrami. Na súboj tak nepriamo vyzvalo Ford GT, ktorý je v rámci značiek zo Spojených štátov aktuálne športovým automobilom číslo jeden.

Chevrolet vypúšťa do ringu Corvette ZR1

Takmer päť rokov po uvedení siedmej generácie americkej ikony prichádza špičková verzia, ktorá je rozlúčkou s motorom umiestneným vpredu.

Ľuďom z internetového kanála DragTimes špecializujúceho sa na šprintérske súboje sa podarilo dvoch exkluzívnych Američanov postaviť vedľa seba. Kto je z nich rýchlejší? Nasledujúce video hovorí jasne, dvojica osemvalcových monštier totiž absolvovala tri jazdy a zo všetkých vyšiel víťazne Ford. Na trati jasne dominoval. Netreba však zabúdať, že za cenu modelu GT sa dajú kúpiť tri exempláre Corvette ZR1 s desiatkami tisíc zostávajúcich na úpravy či prevádzkové náklady...


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×