Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette ZR1 vs. Ford GT: Kto je rýchlejší?

TOP VIDEO
Ľuďom z internetového kanála DragTime sa podarilo postaviť vedľa seba exkluzívnych Američanov, dvojica absolvovala tri jazdy.
3 príspevky 29.08.2018 / Marek Pokrývka

Koncom minulého roka predstavil Chevrolet špičkovú verziu typu Corvette, ktorá dostala tradičné označenie ZR1. Historicky najsilnejšie vyhotovenie tejto americkej ikony prišlo s výkonom 563 kW (766 k) a ohromnými parametrami. Na súboj tak nepriamo vyzvalo Ford GT, ktorý je v rámci značiek zo Spojených štátov aktuálne športovým automobilom číslo jeden.

Chevrolet vypúšťa do ringu Corvette ZR1

Takmer päť rokov po uvedení siedmej generácie americkej ikony prichádza špičková verzia, ktorá je rozlúčkou s motorom umiestneným vpredu.

Ľuďom z internetového kanála DragTimes špecializujúceho sa na šprintérske súboje sa podarilo dvoch exkluzívnych Američanov postaviť vedľa seba. Kto je z nich rýchlejší? Nasledujúce video hovorí jasne, dvojica osemvalcových monštier totiž absolvovala tri jazdy a zo všetkých vyšiel víťazne Ford. Na trati jasne dominoval. Netreba však zabúdať, že za cenu modelu GT sa dajú kúpiť tri exempláre Corvette ZR1 s desiatkami tisíc zostávajúcich na úpravy či prevádzkové náklady...


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×