Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette ZR1 vs. Ford GT: Kto je rýchlejší?

TOP VIDEO
Ľuďom z internetového kanála DragTime sa podarilo postaviť vedľa seba exkluzívnych Američanov, dvojica absolvovala tri jazdy.
3 príspevky 29.08.2018 / Marek Pokrývka

Koncom minulého roka predstavil Chevrolet špičkovú verziu typu Corvette, ktorá dostala tradičné označenie ZR1. Historicky najsilnejšie vyhotovenie tejto americkej ikony prišlo s výkonom 563 kW (766 k) a ohromnými parametrami. Na súboj tak nepriamo vyzvalo Ford GT, ktorý je v rámci značiek zo Spojených štátov aktuálne športovým automobilom číslo jeden.

Chevrolet vypúšťa do ringu Corvette ZR1

Takmer päť rokov po uvedení siedmej generácie americkej ikony prichádza špičková verzia, ktorá je rozlúčkou s motorom umiestneným vpredu.

Ľuďom z internetového kanála DragTimes špecializujúceho sa na šprintérske súboje sa podarilo dvoch exkluzívnych Američanov postaviť vedľa seba. Kto je z nich rýchlejší? Nasledujúce video hovorí jasne, dvojica osemvalcových monštier totiž absolvovala tri jazdy a zo všetkých vyšiel víťazne Ford. Na trati jasne dominoval. Netreba však zabúdať, že za cenu modelu GT sa dajú kúpiť tri exempláre Corvette ZR1 s desiatkami tisíc zostávajúcich na úpravy či prevádzkové náklady...


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×