Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rozpadnutá Lada Niva za 55 000 eur: Zbláznili sa?

FOTO
Lada Niva má medzi mnohými motoristami status terénnej legendy, ktorá poslúži takmer vždy a všade. Viacerí si ju preto vedia aj poriadne oceniť. Aby však stála desaťtisíce eur? Tento kúsok skrýva prekvapenie.
11 6 príspevkov 23.08.2018 / Filip Kadlečík

Lada Niva si ako model prežila už všeličo. Naposledy sme ju mohli vidieť napríklad v špeciálnej úprave, ktorá pripomínala populárny Mercedes-Benz triedy G, či v akcii na rely. Možno tak na prvý pohľad nevyzerá, no vysoké rýchlosti a komplikované rýchlostné skúšky jej po niekoľkých úpravách sedia ako uliate.

Na slávnej rely síce toto auto úspešné nebolo, aj tak mu však poriadne zdvihla hodnotu 11 fotografií v galérii Na slávnej rely síce toto auto úspešné nebolo, aj tak mu však poriadne zdvihla hodnotu Zdroj: RM Sotheby's

Dokazuje to aj kúsok, ktorý je aktuálne na predaj v aukčnom dome RM Sotheby´s. Známa sieň očakáva, že rozpadnutú Nivu sa podarí predať približne za 55 000 až 84 000 eur. To už je, vzhľadom na vek a reputáciu automobilu, poriadna pálka. V tomto prípade však má svoj dôvod.

Exemplár, ktorý Briti v Londýne ponúkajú, sa totiž zúčastnil rely Paríž-Dakar ešte v jej pôvodnom formáte v roku 1981. Auto má kvôli odľahčeniu plastovú kapotu i všetky dvere, ďalej zväčšenú palivovú nádrž, zosilnené nárazníky, prídavné reflektory a mohutnejšie pruženie. Na štarte sa v Paríži postavila Niva s číslom “167” a bola jednou z dvanástich ruských off-roadov, ktoré v danom ročníku štartovali.

Najluxusnejšia Niva: Ako trieda G z Ruska

Terénna legenda si už dnes žije svoj ďalší život ako model 4x4, aj tak jej však málokto povie inak než Niva. Jej meno má stále cveng aj na Slovensku, v Rusku je však podstatne výraznejší. Pozrite sa,...

Číslo 167 zjavne nebolo šťastné, pretože táto Niva slávne a náročné preteky nedokončila. Lada však ukázala, že jej kompaktný teréniak nie je úplne na zahodenie, jeden zo štartujúcich totiž s podobne upraveným vozidlom skončil na bronzovej priečke. Táto Niva má vysokú hodnotu aj preto, že sa nachádza v takmer úplne pôvodnom stave, čo však so sebou prináša aj isté nevýhody. Do jej renovácie bude ešte zjavne treba vraziť nemalý balík peňazí.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×