Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Štýlové retro z Ruska: UAZ-452 oslavuje 60-tku

Ak auto slúži, nepotrebuje zmenu. Presne tejto filozofie sa, zdá sa, držia v ruských automobilkách. Dodávka, ktorá je rovnaká už celých 60 rokov dostala výročnú edíciu.
11 2 príspevky 20.08.2018 / Redakcia AUTO BILD

V Rusku majú tak trochu vlastný svet, ktorého súčasťou sú aj automobily domáceho pôvodu. Značky ako Lada či UAZ sú známe aj u nás, no môže sa zdať, že už dávno nie sú aktívne. Niektoré modely sú totiž vo výrobe už desiatky rokov počas ktorých prišli takmer žiadnymi zmenami. Jedným z nich je aj tzv. “Buchanka”.

Buchanka je s retro dizajnom ešte klasickejšia 11 fotografií v galérii Buchanka je s retro dizajnom ešte klasickejšia Zdroj: UAZ

Deväťmiestna dodávka s označením UAZ-452 je na trhu už celých 60 rokov. Výrobca si na oslavu výročia pripravil špeciálnu edíciu Anniversary. Reprezentuje ju dvojfarebná zeleno-biela karoséria, lakované 16-palcové disky kolies či logá značky umiestnené na bokoch auta. Vo vnútri pribudli nové vodeodolné sedačky.

Technika zostáva aj naďalej pôvodná. Ruský stroj poháňa 2,6-litrový štvorvalec s výkonom 82,5 kW (112 k) a krútiacim momentom 198 Nm. Motor spolupracuje s päťstupňovým manuálom a silu rozdeľuje medzi štyri kolesá. Na lokálnom trhu stojí Buchanka 757 700 rubľov čo je v prepočte približne 9 800 eur.

Najluxusnejšia Niva: Ako trieda G z Ruska

Terénna legenda si už dnes žije svoj ďalší život ako model 4x4, aj tak jej však málokto povie inak než Niva. Jej meno má stále cveng aj na Slovensku, v Rusku je však podstatne výraznejší. Pozrite sa,...


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×