Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti Divo naznačuje svoju siluetu

Záber vozidla zahaleného modrým textilom dokazuje, že skutočne nepôjde len o nejaký mierne upravený variant typu Chiron.
1 20.08.2018 / Marek Pokrývka

Počas najbližšieho víkendu sa Kalifornia stane dejiskom viacerých samostatných podujatí, ktorých spoločným menovateľom budú vzácni veteráni. Stretnutia smotánky na polostrove Monterey však prinesú aj premiéry niekoľkých noviniek. Sťahovanie plachty do svojho kalendára zaradilo napríklad Bugatti, odhaliť plánuje limitovaný model Divo. Jeho premiéru nám teraz pripomína.

Karoséria novinky bude obsahovať početné aerodynamické prvky

Niekoľko dní pred kompletným debutom naznačuje špeciál svoju siluetu. Záber vozidla zahaleného modrým textilom dokazuje, že skutočne nepôjde len o nejaký mierne upravený variant typu Chiron. Karoséria šestnásťvalcového kupé bude výrazne prepracovaná. Na fotke vidíme prítlačné krídlo, mohutnejšie blatníky a odlišné tvarovanie bočnej časti, ktoré nahradí pôvodnú líniu evokujúcu písmeno C.

Bugatti opäť upozorňuje na model Divo

Prostredníctvom fotografie ukázala automobilka pravdepodobne časť prahu ovenčenú francúzskou vlajkou a naznačila aj zvuk šestnásťvalca.

Niektoré aerodynamické prvky budú pravdepodobne pripomínať koncept Vision Gran Turismo, ktorý predznamenal sériový Chiron. Ide napríklad o centrálnu plutvu vedúcu ku krídlu. Technické detaily zatiaľ nepoznáme, no okrem nižšej hmotnosti a tuhšieho podvozka sa hovorí o kombinácii motora W16 s rýchlejšou prevodovkou. Konkrétne informácie sa dozvieme už o pár dní.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×