Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti Divo naznačuje svoju siluetu

Záber vozidla zahaleného modrým textilom dokazuje, že skutočne nepôjde len o nejaký mierne upravený variant typu Chiron.
1 20.08.2018 / Marek Pokrývka

Počas najbližšieho víkendu sa Kalifornia stane dejiskom viacerých samostatných podujatí, ktorých spoločným menovateľom budú vzácni veteráni. Stretnutia smotánky na polostrove Monterey však prinesú aj premiéry niekoľkých noviniek. Sťahovanie plachty do svojho kalendára zaradilo napríklad Bugatti, odhaliť plánuje limitovaný model Divo. Jeho premiéru nám teraz pripomína.

Karoséria novinky bude obsahovať početné aerodynamické prvky

Niekoľko dní pred kompletným debutom naznačuje špeciál svoju siluetu. Záber vozidla zahaleného modrým textilom dokazuje, že skutočne nepôjde len o nejaký mierne upravený variant typu Chiron. Karoséria šestnásťvalcového kupé bude výrazne prepracovaná. Na fotke vidíme prítlačné krídlo, mohutnejšie blatníky a odlišné tvarovanie bočnej časti, ktoré nahradí pôvodnú líniu evokujúcu písmeno C.

Bugatti opäť upozorňuje na model Divo

Prostredníctvom fotografie ukázala automobilka pravdepodobne časť prahu ovenčenú francúzskou vlajkou a naznačila aj zvuk šestnásťvalca.

Niektoré aerodynamické prvky budú pravdepodobne pripomínať koncept Vision Gran Turismo, ktorý predznamenal sériový Chiron. Ide napríklad o centrálnu plutvu vedúcu ku krídlu. Technické detaily zatiaľ nepoznáme, no okrem nižšej hmotnosti a tuhšieho podvozka sa hovorí o kombinácii motora W16 s rýchlejšou prevodovkou. Konkrétne informácie sa dozvieme už o pár dní.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×