Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alfa Romeo vylepšuje naftové modely

Pod kapotu dvojice Giulia a Stelvio začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového štvorvalca.
4 4 príspevky 20.08.2018 / Marek Pokrývka

Podľa zákulisných informácií Alfa Romeo MiTo čoskoro definitívne skončí. Talianska značka sa preto sústredí najmä duo svojich ťažiskových produktov, emotívny sedan Giulia a príbuzné SUV Stelvio. Momentálne celoplošne vylepšuje naftové modely. Zvyšuje ich výkon pri súčasnom znížení emisií a zároveň uvádza drobné úpravy týkajúce sa vybavenia.

Novinkou v cenníku značky je variant Giulia Veloce Ti 4 fotografií v galérii Novinkou v cenníku značky je variant Giulia Veloce Ti Zdroj: Alfa Romeo

Pod kapotu dvojice začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového vznetového štvorvalca, ktoré dostali vstrekovanie močoviny AdBlue a úrovňou produkcie spalín reagujú na blížiace sa uvedenie normy Euro 6d. Zároveň však majú o niečo viac sily.

Základný turbodiesel doposiaľ disponujúci porciou 110 kW (150 k) ponúkne po novom 118 kW (160 k), rovnaký prírastok zaznamenal variant produkujúci 132 kW (180 k). Odteraz ho bude charakterizovať hodnota 140 kW (190 k). Špičkové naladenie sa nemení, stále má 154 kW (210 k).

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni a preto chystajú novú zbraň.

S modernejšími naftovými srdcami prichádzajú autá do predaja na britskom trhu, kde sa súčasťou základnej výbavy stal 8,8-palcový infotainment Alfa Connect s navigáciou a rozhraniami Apple CarPlay a Android Auto. Alfa Romeo okrem toho urobila niekoľko malých zmien pri viacerých vyhotoveniach typov Giulia i Stelvio. V prípade prvého menovaného pridala do cenníka aj verziu Veloce Ti, ktorá prináša viaceré dizajnové prvky špičkového modelu Quadrifoglio Verde.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×