Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alfa Romeo vylepšuje naftové modely

Pod kapotu dvojice Giulia a Stelvio začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového štvorvalca.
4 4 príspevky 20.08.2018 / Marek Pokrývka

Podľa zákulisných informácií Alfa Romeo MiTo čoskoro definitívne skončí. Talianska značka sa preto sústredí najmä duo svojich ťažiskových produktov, emotívny sedan Giulia a príbuzné SUV Stelvio. Momentálne celoplošne vylepšuje naftové modely. Zvyšuje ich výkon pri súčasnom znížení emisií a zároveň uvádza drobné úpravy týkajúce sa vybavenia.

Novinkou v cenníku značky je variant Giulia Veloce Ti 4 fotografií v galérii Novinkou v cenníku značky je variant Giulia Veloce Ti Zdroj: Alfa Romeo

Pod kapotu dvojice začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového vznetového štvorvalca, ktoré dostali vstrekovanie močoviny AdBlue a úrovňou produkcie spalín reagujú na blížiace sa uvedenie normy Euro 6d. Zároveň však majú o niečo viac sily.

Základný turbodiesel doposiaľ disponujúci porciou 110 kW (150 k) ponúkne po novom 118 kW (160 k), rovnaký prírastok zaznamenal variant produkujúci 132 kW (180 k). Odteraz ho bude charakterizovať hodnota 140 kW (190 k). Špičkové naladenie sa nemení, stále má 154 kW (210 k).

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni a preto chystajú novú zbraň.

S modernejšími naftovými srdcami prichádzajú autá do predaja na britskom trhu, kde sa súčasťou základnej výbavy stal 8,8-palcový infotainment Alfa Connect s navigáciou a rozhraniami Apple CarPlay a Android Auto. Alfa Romeo okrem toho urobila niekoľko malých zmien pri viacerých vyhotoveniach typov Giulia i Stelvio. V prípade prvého menovaného pridala do cenníka aj verziu Veloce Ti, ktorá prináša viaceré dizajnové prvky špičkového modelu Quadrifoglio Verde.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×