Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Volkswagenu sa v júli darilo aj vďaka nižším cenám vozidiel. Napriek tomu stále zápasí s prípravami na WLTP, ktoré budú stáť miliardy eur.
20.08.2018 / TASR

Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) dosiahol v júli dvojciferný nárast predaja. Prispelo k tomu zníženie cien jeho vozidiel. Automobilka sa tak mohla tešiť z dobrých výsledkov pred zavedením nových prísnejších metodík merania emisií aj spotreby, ktoré znížia jej zisk.

VW v júli predal 908 200 vozidiel, o 10,6 percenta viac ako rovnakom mesiaci minulého roka 2017. "Júl bol silným mesiacom pre skupinu, ktorej všetky značky zaznamenali jasné zisky," povedal manažér predaja Fred Kappler, podľa ktorého je to výsledok "jednorazového efektu", čo bol odkaz na program zliav.

V septembri vstúpia v Európskej únii do platnosti nové metodiky merania spotreby a emisií Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure (WLTP). VW očakáva, že jeho náklady s tým spojené sa budú v 2. polovici roka pohybovať v miliardách.
Kappler zároveň varoval pred slabším odbytom v nasledujúcich mesiacov. "Snažíme sa minimalizovať očakávaný vplyv nového testovacieho procesu WLTP, "povedal.

Spoločnosť tiež v piatok oznámila, že plánuje zvýšiť produkciu vo svojom najväčšom závode vo Wolfsburgu na jeden milión vozidiel ročne. Zvýšenie výroby by bolo spojené s uvedením najnovšej v poradí ôsmej generácie obľúbeného modelu VW Golf na trh, uviedol Andreas Tostmann, vedúci výroby a logistiky VW.
Produkcia Golfu sa presunie z Zwickau vo východnom Nemecku a Puebla v Mexiku do Wolfsburgu, dodal. V Zwickau sa budú vyrábať elektromobily, povedal Tostmann. Do roku 2020 sa podľa Tostmanna zvýši objem produkcie vo všetkých nemeckých závodoch VW o 25 percent.

(TASR)


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×