Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie ťažkými autami.
19.08.2018 / TASR

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie ťažkými autami. Odborníci sú presvedčení, že sa úspory na mýte nedajú dosiahnuť dlhšou jazdou po bočných cestách. Uviedlo to ministerstvo dopravy na dopyt nemeckej tlačovej agentúry DPA.

„Platenie mýta za jazdy po všetkých spolkových cestách vrátane prejazdov cez mestá a obce sa zaviedlo preto, aby sa vozidlá opäť vrátili na diaľnice,“ uviedlo ministerstvo.

K spoplatneniu jázd nákladných áut v Nemecku po spolkových cestách došlo od začiatku júla. Stalo sa tak vyše 13 rokov od zavedenia mýta pre ne na diaľniciach.
Najnovšie opatrenie by malo priniesť viac prostriedkov do spolkového dopravného investičného fondu. Z neho sa financuje údržba a výstavba cestnej infraštruktúry.

Za využívanie spolkových ciest vozidlami od 7,5 tony sa aj doteraz platilo mýto. Vzťahovalo sa však len na vybraných 2 300 kilometrov. Teraz sa táto povinnosť rozšírila na ich celú sieť v krajine, dlhú 39 000 kilometrov.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×