Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie ťažkými autami.
19.08.2018 / TASR

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie ťažkými autami. Odborníci sú presvedčení, že sa úspory na mýte nedajú dosiahnuť dlhšou jazdou po bočných cestách. Uviedlo to ministerstvo dopravy na dopyt nemeckej tlačovej agentúry DPA.

„Platenie mýta za jazdy po všetkých spolkových cestách vrátane prejazdov cez mestá a obce sa zaviedlo preto, aby sa vozidlá opäť vrátili na diaľnice,“ uviedlo ministerstvo.

K spoplatneniu jázd nákladných áut v Nemecku po spolkových cestách došlo od začiatku júla. Stalo sa tak vyše 13 rokov od zavedenia mýta pre ne na diaľniciach.
Najnovšie opatrenie by malo priniesť viac prostriedkov do spolkového dopravného investičného fondu. Z neho sa financuje údržba a výstavba cestnej infraštruktúry.

Za využívanie spolkových ciest vozidlami od 7,5 tony sa aj doteraz platilo mýto. Vzťahovalo sa však len na vybraných 2 300 kilometrov. Teraz sa táto povinnosť rozšírila na ich celú sieť v krajine, dlhú 39 000 kilometrov.

(TASR)


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×