Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním na jednu nádrž prejdete až 3 500 kilometrov.
19 18.08.2018 / Redakcia AUTO BILD

Medzi produktmi nesúcimi trojcipu hviezdu nájdeme okrem luxusných limuzín, športiakov či SUV aj skutočne odolné stroje. A nemáme na mysli Géčko. Mercedes už od vojnových čias vyrába aj všestranný Unimog. Do rúk ho teraz vzala austrálska firma Earth Cruiser Australia, ktorá ho spravila ešte využitelnejším.

Unimog vyzerá byť pripravený na apokalypsu aj navonok 19 fotografií v galérii Unimog vyzerá byť pripravený na apokalypsu aj navonok Zdroj: Earth Cruiser Australia

Model U 430 pomenoval úpravca po vylepšeniach Explorer XPR440. Teréniaku nerobí problém takmer nič. Dostal nosič bicyklov a motocyklov, zadný naviják, štvoricu hydraulických stĺpikov či dokonca solárne panely. Aby bolo cestovanie po svete v Unimogu pohodlné, interiér bol premenený na takmer plnohodnotné ubytovanie. K dispozícií je mikrovlnka, dvojplatnička, chladnička aj mraznička.

Báť sa nemusíte ani o hygienu. Nechýba kúpeľňa so sprchou, toaletou a práčkou. Pripravenosť precestovať planétu dokazuje 800 litrová palivová nádrž, s ktorou sľubuje výrobca dojazd až 3500 kilometrov. Viezť si môžete taktiež až 860 litrov pitnej vody. Prežitie v nedostupných oblastiach by teda mala byť hračka. Uzávierky diferenciálu, portálové nápravy a pohon všetkých kolies sa postarajú o to, aby ste sa nikde len tak nezasekli.

Unimog oslavuje 70 rokov od prvej jazdy

Výhodou úžitkového automobilu je vysoká modularita, vychádzajúca spolu s označením z praktickej architektúry podvozka.

A to ani na britských ostrovoch. Vďaka jedinečnej funkcií Vario Pilot si môžete v priebehu niekoľkých sekúnd premiestniť volant a pedále na pravú či ľavú stranu. Agregát s výkonom 223 kW (304 k) spolupracuje s manuálnou alebo automatickou prevodovkou.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×