Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním na jednu nádrž prejdete až 3 500 kilometrov.
19 18.08.2018 / Redakcia AUTO BILD

Medzi produktmi nesúcimi trojcipu hviezdu nájdeme okrem luxusných limuzín, športiakov či SUV aj skutočne odolné stroje. A nemáme na mysli Géčko. Mercedes už od vojnových čias vyrába aj všestranný Unimog. Do rúk ho teraz vzala austrálska firma Earth Cruiser Australia, ktorá ho spravila ešte využitelnejším.

Unimog vyzerá byť pripravený na apokalypsu aj navonok 19 fotografií v galérii Unimog vyzerá byť pripravený na apokalypsu aj navonok Zdroj: Earth Cruiser Australia

Model U 430 pomenoval úpravca po vylepšeniach Explorer XPR440. Teréniaku nerobí problém takmer nič. Dostal nosič bicyklov a motocyklov, zadný naviják, štvoricu hydraulických stĺpikov či dokonca solárne panely. Aby bolo cestovanie po svete v Unimogu pohodlné, interiér bol premenený na takmer plnohodnotné ubytovanie. K dispozícií je mikrovlnka, dvojplatnička, chladnička aj mraznička.

Báť sa nemusíte ani o hygienu. Nechýba kúpeľňa so sprchou, toaletou a práčkou. Pripravenosť precestovať planétu dokazuje 800 litrová palivová nádrž, s ktorou sľubuje výrobca dojazd až 3500 kilometrov. Viezť si môžete taktiež až 860 litrov pitnej vody. Prežitie v nedostupných oblastiach by teda mala byť hračka. Uzávierky diferenciálu, portálové nápravy a pohon všetkých kolies sa postarajú o to, aby ste sa nikde len tak nezasekli.

Unimog oslavuje 70 rokov od prvej jazdy

Výhodou úžitkového automobilu je vysoká modularita, vychádzajúca spolu s označením z praktickej architektúry podvozka.

A to ani na britských ostrovoch. Vďaka jedinečnej funkcií Vario Pilot si môžete v priebehu niekoľkých sekúnd premiestniť volant a pedále na pravú či ľavú stranu. Agregát s výkonom 223 kW (304 k) spolupracuje s manuálnou alebo automatickou prevodovkou.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×