Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním na jednu nádrž prejdete až 3 500 kilometrov.
19 18.08.2018 / Redakcia AUTO BILD

Medzi produktmi nesúcimi trojcipu hviezdu nájdeme okrem luxusných limuzín, športiakov či SUV aj skutočne odolné stroje. A nemáme na mysli Géčko. Mercedes už od vojnových čias vyrába aj všestranný Unimog. Do rúk ho teraz vzala austrálska firma Earth Cruiser Australia, ktorá ho spravila ešte využitelnejším.

Unimog vyzerá byť pripravený na apokalypsu aj navonok 19 fotografií v galérii Unimog vyzerá byť pripravený na apokalypsu aj navonok Zdroj: Earth Cruiser Australia

Model U 430 pomenoval úpravca po vylepšeniach Explorer XPR440. Teréniaku nerobí problém takmer nič. Dostal nosič bicyklov a motocyklov, zadný naviják, štvoricu hydraulických stĺpikov či dokonca solárne panely. Aby bolo cestovanie po svete v Unimogu pohodlné, interiér bol premenený na takmer plnohodnotné ubytovanie. K dispozícií je mikrovlnka, dvojplatnička, chladnička aj mraznička.

Báť sa nemusíte ani o hygienu. Nechýba kúpeľňa so sprchou, toaletou a práčkou. Pripravenosť precestovať planétu dokazuje 800 litrová palivová nádrž, s ktorou sľubuje výrobca dojazd až 3500 kilometrov. Viezť si môžete taktiež až 860 litrov pitnej vody. Prežitie v nedostupných oblastiach by teda mala byť hračka. Uzávierky diferenciálu, portálové nápravy a pohon všetkých kolies sa postarajú o to, aby ste sa nikde len tak nezasekli.

Unimog oslavuje 70 rokov od prvej jazdy

Výhodou úžitkového automobilu je vysoká modularita, vychádzajúca spolu s označením z praktickej architektúry podvozka.

A to ani na britských ostrovoch. Vďaka jedinečnej funkcií Vario Pilot si môžete v priebehu niekoľkých sekúnd premiestniť volant a pedále na pravú či ľavú stranu. Agregát s výkonom 223 kW (304 k) spolupracuje s manuálnou alebo automatickou prevodovkou.


Video
Najnovšie články
Extrémna špecialita: 400 koní pre Hyundai i30 N

PRVÁ JAZDA Druhá generácia modelu CLA prichádza vo veľkom štýle. Nadupaný kompakt ponúka to najlepšie, čo dnes do auta týchto rozmerov viete namontovať...

Jazda s novým CLA: Technologický koncert

Okrem tria sériových modelov prezentovala automobilka dva koncepty, s ktorými tiež ráta do budúcnosti. Finálne produkty sa asi objavia iba v Číne.

Volkswagen uviedol v Šanghaji až päť SUV

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú...

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest

Biturbo osemvalec dostupný v dvoch naladeniach zostal zachovaný, zmeny sa však okrem exteriérového dizajnu dotkli aj podvozka páru SUV.

Mercedes-AMG: Nový make-up pre GLC 63

Prechod na platformu CMP prinesie výrazné hmotnostné úspory, vďaka ktorým základná hodnota podlezie magickú jednu tonu.

Opel Corsa je aktuálne na veľkej diéte

Rapid nahrádza hatchback, ktorý spúšťa v rámci značky revolúciu. Prináša svieži dizajn karosérie i interiéru a moderné technológie.

Škoda Scala: Česi mieria kompaktom ozaj presne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×