Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.
4 3 príspevky 19.08.2018 / Redakcia AUTO BILD

V dnešnej rýchlej dobe je expresný presun tovaru či ľudí nutnosťou. Autobusy a dodávky však nie sú príliš rýchle stroje. Nemecká firma HGP-turbo má na tento problém riešenie. Do parády si vzala obľúbený Multivan. Zachovala vzhľad na úrovni, no hlbšie pod kožou ho pretvorila v nekompromisný trhač asfaltu.

Päťkový Multivan sa hrá na novšiu generáciu. 4 fotografií v galérii Päťkový Multivan sa hrá na novšiu generáciu. Zdroj: HGP-Turbo

Navonok zavádza vzhľadom šiestej generácie, no v skutočnosti ide o verziu T5. Monochromatická farebná schéma napovedá, že nejde len o ďalší bežný mikrobus. V zadnom nárazníku sa nachádza dvojica koncoviek výfukov umiestnených v strede, po vzore starších erkových Golfov. Interiér zostal v pôvodnom stave.

Pod kapotou sa odohrala poriadna divočina. Štvorvalec vystriedal dnes už neexistujúci koncernový 3,6-litrový šestvalec. Prilepšil si však o dve turbá a pochopiteľne aj o poriadnu dávku výkonu. Šialený Multivan má až 522 kW (709 k) a masívny krútiaci moment 925 Nm. V prípade, že pracuje aj funkcia overboost, môže tento údaj poskočiť až na 552 kW (750 k). Rovnako ako extrémny Aventador SV. Na diaľnici mu nerobí problém upaľovať rýchlosťou 290 km/h. Cena upraveného exemplára sa pohybuje v okolí 250-tisíc eur.

VW modernizuje kancelársky Multivan

Volkswagen prináša na trh zmodernizovaný model Multivan Business, ktorý je luxusnou kanceláriou na kolesách.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×