Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.
4 3 príspevky 19.08.2018 / Redakcia AUTO BILD

V dnešnej rýchlej dobe je expresný presun tovaru či ľudí nutnosťou. Autobusy a dodávky však nie sú príliš rýchle stroje. Nemecká firma HGP-turbo má na tento problém riešenie. Do parády si vzala obľúbený Multivan. Zachovala vzhľad na úrovni, no hlbšie pod kožou ho pretvorila v nekompromisný trhač asfaltu.

Päťkový Multivan sa hrá na novšiu generáciu. 4 fotografií v galérii Päťkový Multivan sa hrá na novšiu generáciu. Zdroj: HGP-Turbo

Navonok zavádza vzhľadom šiestej generácie, no v skutočnosti ide o verziu T5. Monochromatická farebná schéma napovedá, že nejde len o ďalší bežný mikrobus. V zadnom nárazníku sa nachádza dvojica koncoviek výfukov umiestnených v strede, po vzore starších erkových Golfov. Interiér zostal v pôvodnom stave.

Pod kapotou sa odohrala poriadna divočina. Štvorvalec vystriedal dnes už neexistujúci koncernový 3,6-litrový šestvalec. Prilepšil si však o dve turbá a pochopiteľne aj o poriadnu dávku výkonu. Šialený Multivan má až 522 kW (709 k) a masívny krútiaci moment 925 Nm. V prípade, že pracuje aj funkcia overboost, môže tento údaj poskočiť až na 552 kW (750 k). Rovnako ako extrémny Aventador SV. Na diaľnici mu nerobí problém upaľovať rýchlosťou 290 km/h. Cena upraveného exemplára sa pohybuje v okolí 250-tisíc eur.

VW modernizuje kancelársky Multivan

Volkswagen prináša na trh zmodernizovaný model Multivan Business, ktorý je luxusnou kanceláriou na kolesách.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×