Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

VIDEO
Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.
42 príspevkov 17.08.2018 / Soňa Zverková

Nekonečný príbeh umeleckých výkonov zo slovenských ciest má ďalšie, už štvrté pokračovanie. Tentokrát však podstatnú úlohu nehrajú len kaskadéri na štyroch kolesách, ale pomyselného Oscara si vyslúžili aj dvojnohí a dvojkolesoví účastníci cestnej premávky.

Najčastejšie zachytené priestupky vodičov sú už tradičné kaskadérske kúsky, ako bezhlavé predchádzanie či jazda na červenú. Konečne však polícia ukázala aj nemenej odvážne kúsky peších účastníkov a cyklistov, ktorí sú najzraniteľnejšími účastníkmi premávky a voči tvrdému plechu nemajú šancu. O to viac zarazí, ako sa s bohorovným presvedčením o vlastnej nesmrteľnosti a nezraniteľnosti hrdinsky vrhajú na vozovku.

Červená, zelená, všetko jedno. Veď je to len farba. Alebo nie? Práve fakt, že na cestách máme aj vodičov, ktorí si nezaslúžia do konca života dostať do rúk ani kolobežku, by malo byť pre chodcov a cyklistov mementom. A správy polície o tragických nehodách a obetiach tiež. Žiaľ, arogancia nie je len výsadou vodičov a aj chodci si s nimi môžu podať ruku. Až na to, že víťaz zrážky auta s ľudským telom je vopred známy každému. Á propos, neznalosť zákona neospravedlňuje. Nikoho. Ani chodca.

Fyziku otázka prednosti nezaujíma: Auto vs. chodec

VAŠA TÉMA    Mnohí vodiči zvyknú podceňovať 50-kilometrovú rýchlosť. Čo však napácha pri zrážke s chodcom, jasne dokazuje crash test.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×