Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

VIDEO
Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.
38 príspevkov 17.08.2018 / Soňa Zverková

Nekonečný príbeh umeleckých výkonov zo slovenských ciest má ďalšie, už štvrté pokračovanie. Tentokrát však podstatnú úlohu nehrajú len kaskadéri na štyroch kolesách, ale pomyselného Oscara si vyslúžili aj dvojnohí a dvojkolesoví účastníci cestnej premávky.

Najčastejšie zachytené priestupky vodičov sú už tradičné kaskadérske kúsky, ako bezhlavé predchádzanie či jazda na červenú. Konečne však polícia ukázala aj nemenej odvážne kúsky peších účastníkov a cyklistov, ktorí sú najzraniteľnejšími účastníkmi premávky a voči tvrdému plechu nemajú šancu. O to viac zarazí, ako sa s bohorovným presvedčením o vlastnej nesmrteľnosti a nezraniteľnosti hrdinsky vrhajú na vozovku.

Červená, zelená, všetko jedno. Veď je to len farba. Alebo nie? Práve fakt, že na cestách máme aj vodičov, ktorí si nezaslúžia do konca života dostať do rúk ani kolobežku, by malo byť pre chodcov a cyklistov mementom. A správy polície o tragických nehodách a obetiach tiež. Žiaľ, arogancia nie je len výsadou vodičov a aj chodci si s nimi môžu podať ruku. Až na to, že víťaz zrážky auta s ľudským telom je vopred známy každému. Á propos, neznalosť zákona neospravedlňuje. Nikoho. Ani chodca.

Fyziku otázka prednosti nezaujíma: Auto vs. chodec

VAŠA TÉMA    Mnohí vodiči zvyknú podceňovať 50-kilometrovú rýchlosť. Čo však napácha pri zrážke s chodcom, jasne dokazuje crash test.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×