Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.
3 príspevky 17.08.2018 / TASR

Vodiči nákladných áut uhradili v júli tohto roka za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest na mýte 17,9 milióna eur. Oproti siedmemu mesiacu minulého roka to znamenalo nárast o 1,57 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov mýtnej spoločnosti SkyToll.

Na spoplatnených úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest sa pritom v júli vybralo 12,02 milióna eur, na cestách prvej triedy to bolo 5,87 milióna eur.
"Z celkovej sumy mýta vybraného v júli zaplatili 45,2 percenta prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia," priblížil manažér pre komunikačnú stratégiu a PR spoločnosti SkyToll Anton Bódis.

Dňom s najvyšším výberom bol v siedmom mesiaci 2. júl, keď sa vybralo 856 120 eur. V júli využívalo spoplatnené úseky ciest denne v priemere 37 965 vozidiel nad 3,5 tony, čo bolo oproti júnu menej o 3 494 áut, teda o 8,4 percenta.

Celkovo bolo v mýtnom systéme k 31. júlu zaregistrovaných 263 221 palubných jednotiek. Oproti predchádzajúcemu mesiacu ich počet vzrástol o 1 693 kusov. Na vozidlá zo zahraničia z nich pripadlo 72,2 percenta.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×