Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.
3 príspevky 17.08.2018 / TASR

Vodiči nákladných áut uhradili v júli tohto roka za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest na mýte 17,9 milióna eur. Oproti siedmemu mesiacu minulého roka to znamenalo nárast o 1,57 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov mýtnej spoločnosti SkyToll.

Na spoplatnených úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest sa pritom v júli vybralo 12,02 milióna eur, na cestách prvej triedy to bolo 5,87 milióna eur.
"Z celkovej sumy mýta vybraného v júli zaplatili 45,2 percenta prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia," priblížil manažér pre komunikačnú stratégiu a PR spoločnosti SkyToll Anton Bódis.

Dňom s najvyšším výberom bol v siedmom mesiaci 2. júl, keď sa vybralo 856 120 eur. V júli využívalo spoplatnené úseky ciest denne v priemere 37 965 vozidiel nad 3,5 tony, čo bolo oproti júnu menej o 3 494 áut, teda o 8,4 percenta.

Celkovo bolo v mýtnom systéme k 31. júlu zaregistrovaných 263 221 palubných jednotiek. Oproti predchádzajúcemu mesiacu ich počet vzrástol o 1 693 kusov. Na vozidlá zo zahraničia z nich pripadlo 72,2 percenta.

(TASR)


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×