Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.
7 1 príspevok 18.08.2018 / Marek Pokrývka

Mníchovu sa nepodarilo uchrániť dizajn tretej generácie bavorského roadsteru označeného číslom štyri. Po júnovom publikovaní obrázkov z patentovej žiadosti sme vozidlo mohli pred pár dňami vidieť celkom bez maskovania na živých fotografiách, teraz prišiel ďalší únik. Na internete sa objavili prvé oficiálne fotky nového BMW Z4. Zverejnili ich viaceré weby, medzi nimi aj stránka Carscoops.

Už na budúci víkend by malo BMW Z4 absolvovať svetovú premiéru 7 fotografií v galérii Už na budúci víkend by malo BMW Z4 absolvovať svetovú premiéru Zdroj: Carscoops

Digitálne vody vyplavili sedem záberov, ktoré majú vysokú kvalitu a evidentne pôvod v BMW. Opäť na nich môžeme vidieť variant M40i predurčený na rolu špičky modelového radu. Namiesto červenej farby však má oblečenú oranžovú, čím evokuje vlani predstavený koncept. Od nedávno odhaleného sériového exemplára sa odlišuje tiež sivými diskami kolies a čiernym interiérom.

Pohľad do kokpitu odhaľuje prítomnosť novej verzie digitálnej prístrojovej dosky, ktorá okrem modernejšieho vzhľadu bez tradičných okrúhlych ciferníkov prinesie aj možnosť zobrazenia navigácie. V jej tesnom susedstve je obdobne veľká obrazovka infotainmentu. Pod ňou sa nachádzajú výduchy ventilácie doplnené dvomi pásmi tlačidiel, inak sú všetky ovládače na volante a centrálnom tuneli.

Čerstvé fotografie ponúkajú zatiaľ najlepší pohľad do interiéru auta 7 fotografií v galérii Čerstvé fotografie ponúkajú zatiaľ najlepší pohľad do interiéru auta Zdroj: Carscoops

Priestor medzi sedadlami obsahuje modul so zaujímavo tvarovanou radiacou pákou, ktorá pripomína aktuálne BMW M5. Dopĺňa ho najmodernejšia verzia ovládača iDrive a priečinok obsahujúci indukčnú nabíjačku. Na fotkách si môžeme všimnúť tiež kožené čalúnenie palubnej dosky i panelov dverí, rovnako ako strieborné obklady s pozdĺžnym vzorom.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

Jedna z fotiek ukazuje aj motor verzie M40i. Pôjde o prepĺňaný radový šesťvalec, jeho technické parametre však zatiaľ nepoznáme. Neoficiálne zdroje hovoria o výkone 283 kW (385 k). Na oficiálne informácie nebudeme čakať dlho, roadster by mal absolvovať premiéru na prestížnom podujatí v Pebble Beach. To je naplánované na budúci víkend.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×