Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.
7 1 príspevok 18.08.2018 / Marek Pokrývka

Mníchovu sa nepodarilo uchrániť dizajn tretej generácie bavorského roadsteru označeného číslom štyri. Po júnovom publikovaní obrázkov z patentovej žiadosti sme vozidlo mohli pred pár dňami vidieť celkom bez maskovania na živých fotografiách, teraz prišiel ďalší únik. Na internete sa objavili prvé oficiálne fotky nového BMW Z4. Zverejnili ich viaceré weby, medzi nimi aj stránka Carscoops.

Už na budúci víkend by malo BMW Z4 absolvovať svetovú premiéru 7 fotografií v galérii Už na budúci víkend by malo BMW Z4 absolvovať svetovú premiéru Zdroj: Carscoops

Digitálne vody vyplavili sedem záberov, ktoré majú vysokú kvalitu a evidentne pôvod v BMW. Opäť na nich môžeme vidieť variant M40i predurčený na rolu špičky modelového radu. Namiesto červenej farby však má oblečenú oranžovú, čím evokuje vlani predstavený koncept. Od nedávno odhaleného sériového exemplára sa odlišuje tiež sivými diskami kolies a čiernym interiérom.

Pohľad do kokpitu odhaľuje prítomnosť novej verzie digitálnej prístrojovej dosky, ktorá okrem modernejšieho vzhľadu bez tradičných okrúhlych ciferníkov prinesie aj možnosť zobrazenia navigácie. V jej tesnom susedstve je obdobne veľká obrazovka infotainmentu. Pod ňou sa nachádzajú výduchy ventilácie doplnené dvomi pásmi tlačidiel, inak sú všetky ovládače na volante a centrálnom tuneli.

Čerstvé fotografie ponúkajú zatiaľ najlepší pohľad do interiéru auta 7 fotografií v galérii Čerstvé fotografie ponúkajú zatiaľ najlepší pohľad do interiéru auta Zdroj: Carscoops

Priestor medzi sedadlami obsahuje modul so zaujímavo tvarovanou radiacou pákou, ktorá pripomína aktuálne BMW M5. Dopĺňa ho najmodernejšia verzia ovládača iDrive a priečinok obsahujúci indukčnú nabíjačku. Na fotkách si môžeme všimnúť tiež kožené čalúnenie palubnej dosky i panelov dverí, rovnako ako strieborné obklady s pozdĺžnym vzorom.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

Jedna z fotiek ukazuje aj motor verzie M40i. Pôjde o prepĺňaný radový šesťvalec, jeho technické parametre však zatiaľ nepoznáme. Neoficiálne zdroje hovoria o výkone 283 kW (385 k). Na oficiálne informácie nebudeme čakať dlho, roadster by mal absolvovať premiéru na prestížnom podujatí v Pebble Beach. To je naplánované na budúci víkend.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×