Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.
7 1 príspevok 18.08.2018 / Marek Pokrývka

Mníchovu sa nepodarilo uchrániť dizajn tretej generácie bavorského roadsteru označeného číslom štyri. Po júnovom publikovaní obrázkov z patentovej žiadosti sme vozidlo mohli pred pár dňami vidieť celkom bez maskovania na živých fotografiách, teraz prišiel ďalší únik. Na internete sa objavili prvé oficiálne fotky nového BMW Z4. Zverejnili ich viaceré weby, medzi nimi aj stránka Carscoops.

Už na budúci víkend by malo BMW Z4 absolvovať svetovú premiéru 7 fotografií v galérii Už na budúci víkend by malo BMW Z4 absolvovať svetovú premiéru Zdroj: Carscoops

Digitálne vody vyplavili sedem záberov, ktoré majú vysokú kvalitu a evidentne pôvod v BMW. Opäť na nich môžeme vidieť variant M40i predurčený na rolu špičky modelového radu. Namiesto červenej farby však má oblečenú oranžovú, čím evokuje vlani predstavený koncept. Od nedávno odhaleného sériového exemplára sa odlišuje tiež sivými diskami kolies a čiernym interiérom.

Pohľad do kokpitu odhaľuje prítomnosť novej verzie digitálnej prístrojovej dosky, ktorá okrem modernejšieho vzhľadu bez tradičných okrúhlych ciferníkov prinesie aj možnosť zobrazenia navigácie. V jej tesnom susedstve je obdobne veľká obrazovka infotainmentu. Pod ňou sa nachádzajú výduchy ventilácie doplnené dvomi pásmi tlačidiel, inak sú všetky ovládače na volante a centrálnom tuneli.

Čerstvé fotografie ponúkajú zatiaľ najlepší pohľad do interiéru auta 7 fotografií v galérii Čerstvé fotografie ponúkajú zatiaľ najlepší pohľad do interiéru auta Zdroj: Carscoops

Priestor medzi sedadlami obsahuje modul so zaujímavo tvarovanou radiacou pákou, ktorá pripomína aktuálne BMW M5. Dopĺňa ho najmodernejšia verzia ovládača iDrive a priečinok obsahujúci indukčnú nabíjačku. Na fotkách si môžeme všimnúť tiež kožené čalúnenie palubnej dosky i panelov dverí, rovnako ako strieborné obklady s pozdĺžnym vzorom.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

Jedna z fotiek ukazuje aj motor verzie M40i. Pôjde o prepĺňaný radový šesťvalec, jeho technické parametre však zatiaľ nepoznáme. Neoficiálne zdroje hovoria o výkone 283 kW (385 k). Na oficiálne informácie nebudeme čakať dlho, roadster by mal absolvovať premiéru na prestížnom podujatí v Pebble Beach. To je naplánované na budúci víkend.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×