Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jeep Scrambler prichytený na slávnej trati

Pick-up vychádzajúci z typu Wrangler a disponujúci štvordverovou kabínou i pomerne dlhou korbou odfotili v náročnom teréne.
4 19.08.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Jeep pripravuje pick-up vychádzajúci z ikony menom Wrangler. Túto myšlienku otvoril už v roku 2005 konceptom Gladiator. Podľa neoficiálnych zdrojov použije automobilka vo finále označenie Scrambler, ktoré už v minulosti niesli verzie off-roadu s otvorenou ložnou plochou. Tie však boli dvojdverové. Novinka bude mať dvojitú kabínu, čo potvrdzujú čerstvé zábery publikované na špecializovanom fóre.

Napriek odlišnej karosérii je jasné, z čoho pick-up vychádza 4 fotografií v galérii Napriek odlišnej karosérii je jasné, z čoho pick-up vychádza Zdroj: jeepscramblerforum.com

Najnovšie fotografie pripravovaného vozidla ho zachytávajú v kompletnej kamufláži, spod ktorej však jasne vykúkajú rysy ikonického terénneho auta. Evidentná je taktiež prítomnosť pomerne dlhej korby. Dizajnové detaily zostávajú skryté pod plachtou a zatiaľ nad nimi visí otáznik. Neoficiálne zdroje sa v tejto oblasti rozchádzajú. Podľa niektorých budú úpravy prednej časti automobilu minimálne, iné hovoria o výraznom štylistickom odlíšení pick-upu od východiskového produktu.

Jeep Wrangler: Modernejší, než by sa zdalo

Slávny americký off-road je vďaka hliníkovým panelom karosérie ľahší a prichádza aj ako mikrohybrid. Jeho interiér prešiel množstvom úprav.

Čerstvé zábery vzbudili pozornosť aj miestom svojho vzniku. Jeep Scrambler bol totiž prichytený na slávnej kalifornskej trati Rubicon, podľa ktorej je pomenovaná odolná verzia typu Wrangler. Ide o poriadne náročné terénne ihrisko. Skúšky na ňom dokazujú, že aj v prípade novinky budú schopnosti mimo asfaltu patriť k prioritám. Premiéra auta sa asi odohrá v Los Angeles.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×