Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Challenger Demon dostal na frak od Priusu

TOP VIDEO
Proti americkému svalovcovi sa postavila špeciálna verzia liftbacku, ktorá pod svojou karosériou skrýva techniku dragsteru.
4 príspevky 17.08.2018 / Marek Pokrývka

Dodge vlani uviedol model Challenger SRT Demon. Tento špeciálny muscle car bol napriek homologizácii pre bežnú premávku vyvíjaný prioritne na akceleračné súboje a pripísal si na konto niekoľko  rekordov. V šprintovaní na štvrť míle mu dokáže konkurovať naozaj málokto. Jeden exemplár kupé však nedávno dostal na frak od Priusu, ktorý je priaznivcami vône benzínu vo všeobecnosti zatracovaný.

Predal sa posledný vyrobený Viper a Demon

Dodge sa lúči s dvojicou modelov. Posledné kusy už vyšli z výrobnej linky a firma sa ich rozhodla vydražiť na dobročinné účely. Cena sa vyšplhala do astronomických výšin.

Samozrejme, proti americkému svalovcovi sa nepostavila Toyota v sériovej forme. Šlo o špeciálnu verziu pokrstenú ako PriuSRT8. Dôvodom je fakt, že pod aerodynamického karosériou liftbacku sa namiesto hybridnej sústavy skrýva technika dragsteru postavená okolo osemvalca z modelu Challenger SRT Hellcat. S výkonom okolo 800 koní na kolesách ide o poriadnu strelu.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Spoľahlivosť auta je jedným z najdôležitejších kritérií pri rozhodovaní o výbere značky a modelu. V aktuálnom rebríčku portálu What Car? nájdete 159 modelov...

Najdetailnejší prehľad áut, ktoré sa nekazia

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×