Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Challenger Demon dostal na frak od Priusu

TOP VIDEO
Proti americkému svalovcovi sa postavila špeciálna verzia liftbacku, ktorá pod svojou karosériou skrýva techniku dragsteru.
4 príspevky 17.08.2018 / Marek Pokrývka

Dodge vlani uviedol model Challenger SRT Demon. Tento špeciálny muscle car bol napriek homologizácii pre bežnú premávku vyvíjaný prioritne na akceleračné súboje a pripísal si na konto niekoľko  rekordov. V šprintovaní na štvrť míle mu dokáže konkurovať naozaj málokto. Jeden exemplár kupé však nedávno dostal na frak od Priusu, ktorý je priaznivcami vône benzínu vo všeobecnosti zatracovaný.

Predal sa posledný vyrobený Viper a Demon

Dodge sa lúči s dvojicou modelov. Posledné kusy už vyšli z výrobnej linky a firma sa ich rozhodla vydražiť na dobročinné účely. Cena sa vyšplhala do astronomických výšin.

Samozrejme, proti americkému svalovcovi sa nepostavila Toyota v sériovej forme. Šlo o špeciálnu verziu pokrstenú ako PriuSRT8. Dôvodom je fakt, že pod aerodynamického karosériou liftbacku sa namiesto hybridnej sústavy skrýva technika dragsteru postavená okolo osemvalca z modelu Challenger SRT Hellcat. S výkonom okolo 800 koní na kolesách ide o poriadnu strelu.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×