Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Up! GTI naočkovaný dopingom od B&B

Nemecká spoločnosť ponúka dva stupne ladenia motora, vyšší stupeň dokáže z neho vyžmýkať až 108 kW (147 k).
7 16.08.2018 / Marek Pokrývka

Volkswagen vlani rozšíril rodinu modelov s ikonickými označením GTI smerom nadol. Športovú verziu dostal najmenší člen portfólia značky, malý hatchback Up! určený najmä do mesta. Do vienka dostal litrový trojvalec naladený na 85 kW (115 k). Ak to niekomu nestačí, môže sa obrátiť na spoločnosť B&B Automobiltechnik. Tá drobca aktuálne pridáva do svojho portfólia.

Za necelých 1 500 eur môže mať tento Up! takmer 150 koní 7 fotografií v galérii Za necelých 1 500 eur môže mať tento Up! takmer 150 koní Zdroj: B&B Automobiltechnik

Navonok zostalo vozidlo prakticky sériové. Nedošlo ani k obligátnej výmene diskov kolies, tuner ponechal na mieste pôvodné 17-palcové ráfiky. Do blatníkov však zapadajú lepšie než v sériovom stave. Dôvodom je inštalácia tuhšieho pruženia, ktoré prináša zníženie o 30 milimetrov. Logo značky použitých komponentov H&R si našlo cestu na dvere v podobe nálepky.

Up! GTI je spomienkou na prvý Golf GTI

Najmenší člen portfólia Volkswagen má pod kapotou motor 1.0 TSI so šesťstupňovým manuálom, na stovku zrýchli za 8,8 sekundy.

To podstatné sa udialo pod kapotou. Nemecká spoločnosť ponúka dva stupne ladenia motora 1.0 TSI, zákazníci za ne zaplatia 998 alebo 1 498 eur. Ceny naznačujú prevažne softvérový charakter zmien. V prvom prípade zdvíha tuning výkon trojvalca na rovných 100 kW (136 k), vyšší stupeň dokáže z neho vyžmýkať až 108 kW (147 k). Na dynamiku auta to má citeľný vplyv. Up! GTI naočkovaný silnejším dopingom od B&B zrýchli na stovku za 7,9 sekundy a dosiahne najvyššie tempo 210 km/h.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×