Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Up! GTI naočkovaný dopingom od B&B

Nemecká spoločnosť ponúka dva stupne ladenia motora, vyšší stupeň dokáže z neho vyžmýkať až 108 kW (147 k).
7 16.08.2018 / Marek Pokrývka

Volkswagen vlani rozšíril rodinu modelov s ikonickými označením GTI smerom nadol. Športovú verziu dostal najmenší člen portfólia značky, malý hatchback Up! určený najmä do mesta. Do vienka dostal litrový trojvalec naladený na 85 kW (115 k). Ak to niekomu nestačí, môže sa obrátiť na spoločnosť B&B Automobiltechnik. Tá drobca aktuálne pridáva do svojho portfólia.

Za necelých 1 500 eur môže mať tento Up! takmer 150 koní 7 fotografií v galérii Za necelých 1 500 eur môže mať tento Up! takmer 150 koní Zdroj: B&B Automobiltechnik

Navonok zostalo vozidlo prakticky sériové. Nedošlo ani k obligátnej výmene diskov kolies, tuner ponechal na mieste pôvodné 17-palcové ráfiky. Do blatníkov však zapadajú lepšie než v sériovom stave. Dôvodom je inštalácia tuhšieho pruženia, ktoré prináša zníženie o 30 milimetrov. Logo značky použitých komponentov H&R si našlo cestu na dvere v podobe nálepky.

Up! GTI je spomienkou na prvý Golf GTI

Najmenší člen portfólia Volkswagen má pod kapotou motor 1.0 TSI so šesťstupňovým manuálom, na stovku zrýchli za 8,8 sekundy.

To podstatné sa udialo pod kapotou. Nemecká spoločnosť ponúka dva stupne ladenia motora 1.0 TSI, zákazníci za ne zaplatia 998 alebo 1 498 eur. Ceny naznačujú prevažne softvérový charakter zmien. V prvom prípade zdvíha tuning výkon trojvalca na rovných 100 kW (136 k), vyšší stupeň dokáže z neho vyžmýkať až 108 kW (147 k). Na dynamiku auta to má citeľný vplyv. Up! GTI naočkovaný silnejším dopingom od B&B zrýchli na stovku za 7,9 sekundy a dosiahne najvyššie tempo 210 km/h.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×