Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai i30 Fastback N príde do Paríža

Pred svetovou premiérou sa nabrúsený liftback opäť ukázal v kamufláži, nič nové však o sebe neprezradil.
8 3 príspevky 16.08.2018 / Marek Pokrývka

Rodina kompaktu Hyundai i30 sa počas minulého leta rozrástla o dvoch dôležitých členov. Spoločný debut absolvoval model označený písmenom N a štýlový variant Fastback, pričom odvtedy sa špekuluje o prieniku týchto verzií. Na internete sa objavili aj jeho vizualizácie. Nedávno kórejská automobilka prípravu ostrého liftbacku potvrdila, teraz prezradila miesto jeho debutu.

Fastback N bude tretím sériovým členom tejto divízie 8 fotografií v galérii Fastback N bude tretím sériovým členom tejto divízie Zdroj: Hyundai

V súvislosti s odhalením novinky hovorili predstavitelia firmy pôvodne o konci roka 2018, nakoniec však nepôjde o nejaký predvianočný čas. Fastback N príde v októbri do Paríža. Pred svetovou premiérou sa opäť ukázal v kamufláži, po okruhu Nürburgring sa premával po boku svojich sériových i pretekárskych príbuzných. Nič nové však o sebe neprezradil.

Test Hyundai i30 N: Najlepší Nováčik?

Nová divízia kórejskej značky štartuje veľkolepo, jej prvý sériový produkt sa smelo môže rovnať s ostrieľanými nabrúsenými hatchbackmi.

Nabrúsený liftback bude s veľkou pravdepodobnosťou dizajnovo i technicky kopírovať hot-hatch. Zákulisné zdroje spomínajú akurát použitie upravených tlmičov, ktoré neskôr dostane aj východiskový variant. Dostupnosť dvoch karosérii by mala ešte zvýšiť predaje športového kompaktu. Hyundai uvádza, že len počas prvého polroka predal v Európe takmer 3-tisíc kusov modelu i30 N.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Spoľahlivosť auta je jedným z najdôležitejších kritérií pri rozhodovaní o výbere značky a modelu. V aktuálnom rebríčku portálu What Car? nájdete 159 modelov...

Najdetailnejší prehľad áut, ktoré sa nekazia

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×