Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai i30 Fastback N príde do Paríža

Pred svetovou premiérou sa nabrúsený liftback opäť ukázal v kamufláži, nič nové však o sebe neprezradil.
8 3 príspevky 16.08.2018 / Marek Pokrývka

Rodina kompaktu Hyundai i30 sa počas minulého leta rozrástla o dvoch dôležitých členov. Spoločný debut absolvoval model označený písmenom N a štýlový variant Fastback, pričom odvtedy sa špekuluje o prieniku týchto verzií. Na internete sa objavili aj jeho vizualizácie. Nedávno kórejská automobilka prípravu ostrého liftbacku potvrdila, teraz prezradila miesto jeho debutu.

Fastback N bude tretím sériovým členom tejto divízie 8 fotografií v galérii Fastback N bude tretím sériovým členom tejto divízie Zdroj: Hyundai

V súvislosti s odhalením novinky hovorili predstavitelia firmy pôvodne o konci roka 2018, nakoniec však nepôjde o nejaký predvianočný čas. Fastback N príde v októbri do Paríža. Pred svetovou premiérou sa opäť ukázal v kamufláži, po okruhu Nürburgring sa premával po boku svojich sériových i pretekárskych príbuzných. Nič nové však o sebe neprezradil.

Test Hyundai i30 N: Najlepší Nováčik?

Nová divízia kórejskej značky štartuje veľkolepo, jej prvý sériový produkt sa smelo môže rovnať s ostrieľanými nabrúsenými hatchbackmi.

Nabrúsený liftback bude s veľkou pravdepodobnosťou dizajnovo i technicky kopírovať hot-hatch. Zákulisné zdroje spomínajú akurát použitie upravených tlmičov, ktoré neskôr dostane aj východiskový variant. Dostupnosť dvoch karosérii by mala ešte zvýšiť predaje športového kompaktu. Hyundai uvádza, že len počas prvého polroka predal v Európe takmer 3-tisíc kusov modelu i30 N.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×