Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.
3 4 príspevky 15.08.2018 / Marek Pokrývka

O týždeň uplynú dva roky od momentu, kedy opustilo výrobné pásy doteraz posledné BMW Z4. Roadster na svojho nástupcu stále čaká. Vozidlo vyvinuté v úzkej spolupráci so značkou Toyota sme počas minulého roka spoznali vo forme konceptu, v júni Mníchov ukázal maskovaný prototyp a krátko na to sa na internete objavili materiály z registračného úradu. Príbeh teraz pokračuje.

Svojho nástupcu by malo BMW Z4 dostať už onedlho 3 fotografie v galérii Svojho nástupcu by malo BMW Z4 dostať už onedlho Zdroj: supramkv.com

Na oficiálnu premiéru nemeckej novinky si síce ešte musíme počkať, napriek tomu môžeme o jej dizajne hovoriť už dnes. Sériová verzia sa totiž predvádza na uniknutých fotografiách. Ich pôvod nie je vzhľadom na vybielené pozadie jasný, no publikovalo ich fórum Supra MkV venujúce sa pokrvnému príbuznému Bavora. Tri zverejnené zábery prezrádzajú všetko dôležité.

Kým patentové obrázky zachytávali základný variant bez diskov kolies, teraz si môžeme obzrieť špičkový model M40i so všetkými detailmi. Po prvýkrát vidíme napríklad tvary športovejších nárazníkov, ktoré obsahujú dielce lakované čiernou. Tmavý rám dostali okrem toho ľadvinky masky chladiča, veľké ráfiky, dvojica hranatých výfukových koncoviek i ochranné oblúky za sedadlami.

Dvojmiestne vozidlo má opäť veľmi dynamickú siluetu 3 fotografie v galérii Dvojmiestne vozidlo má opäť veľmi dynamickú siluetu Zdroj: supramkv.com

Z hľadiska celkového dizajnu BMW Z4 napĺňa očakávania. Má dynamickú siluetu s dlhou prednou časťou a krátkym zadkom, aj keď oproti predchodcom sa zdá byť tento nepomer menší. Výrazným štylistickým prvkom sú bočné výduchy blatníkov i spojler integrovaný do veka batožinového priestoru. Susedí s tenkými diódovými svetlami, pričom LED technológiu nájdeme aj vpredu.

Vzhľad nového BMW Z4 prezradil patent

Premiéru dvojmiestnej novinky očakávame v letných mesiacoch, výstavný debut je podľa zákulisných zdrojov naplánovaný na autosalón v Paríži.

Na záberoch je čiastočne viditeľný aj interiér, konkrétne panely dverí a časť pomerne tenkých sedadiel. V predstavenej forme je kokpit čalúnený bledou kožou. Nič konkrétne fotografie neprezrádzajú, podľa obrázkov prototypov by sa však kabína mala tvarovo držať štúdie.

Dizajnovo sa roadster od konceptu veľmi nevzdialil 3 fotografie v galérii Dizajnovo sa roadster od konceptu veľmi nevzdialil Zdroj: supramkv.com

O priestore pod kapotou zatiaľ veľa nevieme. BMW oficiálne potvrdilo, že srdcom vrcholnej verzie M40i bude nový radový šesťvalec. Pravdepodobne pôjde o evolúciu známeho trojlitrového agregátu. Disponovať môže jedným alebo dvomi turbami, zákulisné zdroje spomínajú výkon 283 kW (385 k). Bližšie informácie by sme sa mali dozvedieť onedlho.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×