Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz načrtol formulu na batérie

VIDEO
Čerstvý spot potvrdil, že pripravovaná štúdia nadviaže na legendárne strieborné šípy. Jej výkon môže prekročiť tisíc koní.
1 15.08.2018 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom Mercedes-Benz prezradil, že na prestížnom podujatí v Pebble Beach predstaví koncept spadajúci pod divíziu EQ. Jej prostredníctvom chce upozorniť na blížiace sa uvedenie jej prvého sériového zástupcu menom EQC. Základné rysy exponátu naznačil prostredníctvom skulptúry Aesthetics Progressive Luxury, teraz na novinku opäť upozornil.

Koncept zostáva naďalej zahalený rúškom tajomstva

Už prvotné dieliky skladačky naznačili, že napriek modernej technike štúdia dizajnom nadviaže na legendárne strieborné šípy z medzivojnového obdobia. Potvrdzuje to hashtag #eqsilverarrow priradený k videu zverejnenému na sociálnej sieti. Krátky spot zachytáva, ako šéfdizajnér značky Gorden Wagener načrtol pripravovanú formulu na batérie. Odkaz na minulosť je jasný už zo základných línií.

Mercedes-Benz chystá elektrický monopost

Na známom podujatí v Pebble Beach odhalí trojcípa hviezda koncept, ktorého cieľom bude upozorniť na divíziu EQ. Parametre zatiaľ známe nie sú.

Vzhľadom na koncepciu vozidla je jasné, že bude extrémne rýchle. K jeho technike sa Stuttgart zatiaľ nijako konkrétne nevyjadril. Dávnejšie sa hovorilo o jasnom zatienení modelu SLS AMG Electric Drive, ten produkoval výkon 551 kW (740 k). Strieborný šíp by mohol zablúdiť do štvorcifernej oblasti. Počas budúceho víkendu sa dozvieme, či to bude skutočne tak.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×