Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz načrtol formulu na batérie

VIDEO
Čerstvý spot potvrdil, že pripravovaná štúdia nadviaže na legendárne strieborné šípy. Jej výkon môže prekročiť tisíc koní.
1 15.08.2018 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom Mercedes-Benz prezradil, že na prestížnom podujatí v Pebble Beach predstaví koncept spadajúci pod divíziu EQ. Jej prostredníctvom chce upozorniť na blížiace sa uvedenie jej prvého sériového zástupcu menom EQC. Základné rysy exponátu naznačil prostredníctvom skulptúry Aesthetics Progressive Luxury, teraz na novinku opäť upozornil.

Koncept zostáva naďalej zahalený rúškom tajomstva

Už prvotné dieliky skladačky naznačili, že napriek modernej technike štúdia dizajnom nadviaže na legendárne strieborné šípy z medzivojnového obdobia. Potvrdzuje to hashtag #eqsilverarrow priradený k videu zverejnenému na sociálnej sieti. Krátky spot zachytáva, ako šéfdizajnér značky Gorden Wagener načrtol pripravovanú formulu na batérie. Odkaz na minulosť je jasný už zo základných línií.

Mercedes-Benz chystá elektrický monopost

Na známom podujatí v Pebble Beach odhalí trojcípa hviezda koncept, ktorého cieľom bude upozorniť na divíziu EQ. Parametre zatiaľ známe nie sú.

Vzhľadom na koncepciu vozidla je jasné, že bude extrémne rýchle. K jeho technike sa Stuttgart zatiaľ nijako konkrétne nevyjadril. Dávnejšie sa hovorilo o jasnom zatienení modelu SLS AMG Electric Drive, ten produkoval výkon 551 kW (740 k). Strieborný šíp by mohol zablúdiť do štvorcifernej oblasti. Počas budúceho víkendu sa dozvieme, či to bude skutočne tak.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×