Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz načrtol formulu na batérie

VIDEO
Čerstvý spot potvrdil, že pripravovaná štúdia nadviaže na legendárne strieborné šípy. Jej výkon môže prekročiť tisíc koní.
1 15.08.2018 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom Mercedes-Benz prezradil, že na prestížnom podujatí v Pebble Beach predstaví koncept spadajúci pod divíziu EQ. Jej prostredníctvom chce upozorniť na blížiace sa uvedenie jej prvého sériového zástupcu menom EQC. Základné rysy exponátu naznačil prostredníctvom skulptúry Aesthetics Progressive Luxury, teraz na novinku opäť upozornil.

Koncept zostáva naďalej zahalený rúškom tajomstva

Už prvotné dieliky skladačky naznačili, že napriek modernej technike štúdia dizajnom nadviaže na legendárne strieborné šípy z medzivojnového obdobia. Potvrdzuje to hashtag #eqsilverarrow priradený k videu zverejnenému na sociálnej sieti. Krátky spot zachytáva, ako šéfdizajnér značky Gorden Wagener načrtol pripravovanú formulu na batérie. Odkaz na minulosť je jasný už zo základných línií.

Mercedes-Benz chystá elektrický monopost

Na známom podujatí v Pebble Beach odhalí trojcípa hviezda koncept, ktorého cieľom bude upozorniť na divíziu EQ. Parametre zatiaľ známe nie sú.

Vzhľadom na koncepciu vozidla je jasné, že bude extrémne rýchle. K jeho technike sa Stuttgart zatiaľ nijako konkrétne nevyjadril. Dávnejšie sa hovorilo o jasnom zatienení modelu SLS AMG Electric Drive, ten produkoval výkon 551 kW (740 k). Strieborný šíp by mohol zablúdiť do štvorcifernej oblasti. Počas budúceho víkendu sa dozvieme, či to bude skutočne tak.


Video
Najnovšie články
Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne

Briti hlásia príchod svojej vlajkovej lode v najlepšej forme. Tretia generácia modelu Flying Spur má byť najlepším Bentley, ktoré kedy vzniklo. Zachová si...

Opulentný luxus: Bentley Flying Spur cieli na trón

Renault a Fiat Chrysler sa chceli zlúčiť, no rokovania sa skončili neúspechom, za ktorý obidve automobilky obvinili francúzsku vládu. Viacerí vládni činitelia...

Nádej na zlúčenie Renaultu a FCA ešte stále žije
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×