Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz načrtol formulu na batérie

VIDEO
Čerstvý spot potvrdil, že pripravovaná štúdia nadviaže na legendárne strieborné šípy. Jej výkon môže prekročiť tisíc koní.
1 15.08.2018 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom Mercedes-Benz prezradil, že na prestížnom podujatí v Pebble Beach predstaví koncept spadajúci pod divíziu EQ. Jej prostredníctvom chce upozorniť na blížiace sa uvedenie jej prvého sériového zástupcu menom EQC. Základné rysy exponátu naznačil prostredníctvom skulptúry Aesthetics Progressive Luxury, teraz na novinku opäť upozornil.

Koncept zostáva naďalej zahalený rúškom tajomstva

Už prvotné dieliky skladačky naznačili, že napriek modernej technike štúdia dizajnom nadviaže na legendárne strieborné šípy z medzivojnového obdobia. Potvrdzuje to hashtag #eqsilverarrow priradený k videu zverejnenému na sociálnej sieti. Krátky spot zachytáva, ako šéfdizajnér značky Gorden Wagener načrtol pripravovanú formulu na batérie. Odkaz na minulosť je jasný už zo základných línií.

Mercedes-Benz chystá elektrický monopost

Na známom podujatí v Pebble Beach odhalí trojcípa hviezda koncept, ktorého cieľom bude upozorniť na divíziu EQ. Parametre zatiaľ známe nie sú.

Vzhľadom na koncepciu vozidla je jasné, že bude extrémne rýchle. K jeho technike sa Stuttgart zatiaľ nijako konkrétne nevyjadril. Dávnejšie sa hovorilo o jasnom zatienení modelu SLS AMG Electric Drive, ten produkoval výkon 551 kW (740 k). Strieborný šíp by mohol zablúdiť do štvorcifernej oblasti. Počas budúceho víkendu sa dozvieme, či to bude skutočne tak.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×