Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

FOTO
Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík vyrobený z dvoch škodoviek 1000 MB je až nečakane drahý.
7 4 príspevky 15.08.2018 / Filip Kadlečík

Vo svete automobilových zberateľov a veteránov sme si už zvykli na cenovky, ktoré siahajú do astronomických výšin. Dobrým príkladom môže byť i nedávny pokus o predaj zachovalej Tatry či nový aukčný rekord na konte Ferrari. Pri niektorých domácich kúskov však ceny stále dokážu prekvapiť.

Prívesný vozík môže mať pre veľa zberateľov vysokú hodnotu 7 fotografií v galérii Prívesný vozík môže mať pre veľa zberateľov vysokú hodnotu Zdroj: Mobile.de

Na nemeckom inzertnom portáli mobile.de sa nedávno objavila ponuka na predaj prívesného vozíka skonštruovaného zo zadných častí dvoch exemplárov modelu Škoda 1000 MB. Za staručký, no kompletne zrenovovaný príves, si majiteľ pýta 6 800 eur, čo je suma, za ktorú si dnes kúpite napríklad slušnú jazdenú Fabiu tretej generácie.

Vysoká cena však má svoje racionálne vysvetlenie. V tomto prípade totiž ide viac-menej o originálne homologizované príslušenstvo k Škode 1000 MB, ktoré pri svojom vznik dostalo povolenie dokonca aj od samotnej automobilky. Extra “kufor” sa môže hodiť najmä na dlhšie cesty s veteránmi.

Rarita za 5 000 000 Kč: Tatra T700 na predaj

U našich susedov sa predáva raritný automobil Tatra T700, ktorý prešiel detailnou renováciou. Teraz vyzerá ako nový a majiteľ si ho aj náležite cení. Nie je však tá suma prehnaná?

Nájsť podobný vozík z roku 1976 v takomto stave vôbec nie je jednoduché, niekoľko tisíc eur za jeho kúpu teda nemusí byť úplne zlou investíciou. Neboli by sme prekvapení, ak by sa predajcovi z Prahy túto vychytávku skutočne podarilo speňažiť. Najmä ak sa nájde vlastník rovnako starej škodovky, za ktorú tento príves pripne.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×