Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

FOTO
Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík vyrobený z dvoch škodoviek 1000 MB je až nečakane drahý.
7 5 príspevkov 15.08.2018 / Filip Kadlečík

Vo svete automobilových zberateľov a veteránov sme si už zvykli na cenovky, ktoré siahajú do astronomických výšin. Dobrým príkladom môže byť i nedávny pokus o predaj zachovalej Tatry či nový aukčný rekord na konte Ferrari. Pri niektorých domácich kúskov však ceny stále dokážu prekvapiť.

Prívesný vozík môže mať pre veľa zberateľov vysokú hodnotu 7 fotografií v galérii Prívesný vozík môže mať pre veľa zberateľov vysokú hodnotu Zdroj: Mobile.de

Na nemeckom inzertnom portáli mobile.de sa nedávno objavila ponuka na predaj prívesného vozíka skonštruovaného zo zadných častí dvoch exemplárov modelu Škoda 1000 MB. Za staručký, no kompletne zrenovovaný príves, si majiteľ pýta 6 800 eur, čo je suma, za ktorú si dnes kúpite napríklad slušnú jazdenú Fabiu tretej generácie.

Vysoká cena však má svoje racionálne vysvetlenie. V tomto prípade totiž ide viac-menej o originálne homologizované príslušenstvo k Škode 1000 MB, ktoré pri svojom vznik dostalo povolenie dokonca aj od samotnej automobilky. Extra “kufor” sa môže hodiť najmä na dlhšie cesty s veteránmi.

Rarita za 5 000 000 Kč: Tatra T700 na predaj

U našich susedov sa predáva raritný automobil Tatra T700, ktorý prešiel detailnou renováciou. Teraz vyzerá ako nový a majiteľ si ho aj náležite cení. Nie je však tá suma prehnaná?

Nájsť podobný vozík z roku 1976 v takomto stave vôbec nie je jednoduché, niekoľko tisíc eur za jeho kúpu teda nemusí byť úplne zlou investíciou. Neboli by sme prekvapení, ak by sa predajcovi z Prahy túto vychytávku skutočne podarilo speňažiť. Najmä ak sa nájde vlastník rovnako starej škodovky, za ktorú tento príves pripne.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×