Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

FOTO
Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík vyrobený z dvoch škodoviek 1000 MB je až nečakane drahý.
7 5 príspevkov 15.08.2018 / Filip Kadlečík

Vo svete automobilových zberateľov a veteránov sme si už zvykli na cenovky, ktoré siahajú do astronomických výšin. Dobrým príkladom môže byť i nedávny pokus o predaj zachovalej Tatry či nový aukčný rekord na konte Ferrari. Pri niektorých domácich kúskov však ceny stále dokážu prekvapiť.

Prívesný vozík môže mať pre veľa zberateľov vysokú hodnotu 7 fotografií v galérii Prívesný vozík môže mať pre veľa zberateľov vysokú hodnotu Zdroj: Mobile.de

Na nemeckom inzertnom portáli mobile.de sa nedávno objavila ponuka na predaj prívesného vozíka skonštruovaného zo zadných častí dvoch exemplárov modelu Škoda 1000 MB. Za staručký, no kompletne zrenovovaný príves, si majiteľ pýta 6 800 eur, čo je suma, za ktorú si dnes kúpite napríklad slušnú jazdenú Fabiu tretej generácie.

Vysoká cena však má svoje racionálne vysvetlenie. V tomto prípade totiž ide viac-menej o originálne homologizované príslušenstvo k Škode 1000 MB, ktoré pri svojom vznik dostalo povolenie dokonca aj od samotnej automobilky. Extra “kufor” sa môže hodiť najmä na dlhšie cesty s veteránmi.

Rarita za 5 000 000 Kč: Tatra T700 na predaj

U našich susedov sa predáva raritný automobil Tatra T700, ktorý prešiel detailnou renováciou. Teraz vyzerá ako nový a majiteľ si ho aj náležite cení. Nie je však tá suma prehnaná?

Nájsť podobný vozík z roku 1976 v takomto stave vôbec nie je jednoduché, niekoľko tisíc eur za jeho kúpu teda nemusí byť úplne zlou investíciou. Neboli by sme prekvapení, ak by sa predajcovi z Prahy túto vychytávku skutočne podarilo speňažiť. Najmä ak sa nájde vlastník rovnako starej škodovky, za ktorú tento príves pripne.


Video
Najnovšie články
Kuriózny policajt v ČR: Nenechajte sa napáliť

Predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú poslanci splnomocnili podpísať Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci medzi Ministerstvom financií SR a ŽSK

Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×