Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.
2 14.08.2018 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými rokmi vznikla stratégia One Ford, ktorá spočíva v snahe zjednotiť ponuku tejto automobilky na celej planéte. Stopercentne dodržiavať ju však nie je pre špecifiká jednotlivých trhov možné. Globálny plán obsahuje viacero výnimiek, ku ktorým sa aktuálne pridáva model Territory. Tento automobil totiž vznikol výsostne pre Čínu.

Pod plechmi modelu Territory sa nachádza čínska technika 2 fotografie v galérii Pod plechmi modelu Territory sa nachádza čínska technika Zdroj: Ford

Americký výrobca dané označenie už v minulosti používal, medzi rokmi 2004 a 2016 ho nieslo stredne veľké SUV predávané v Austrálii. Novinka má s vozidlom známym od protinožcov spoločné iba meno. Technicky dokonca ani nejde o Ford, ale lokálny výrobok JMC Yusheng S330. Ten poháňa prepĺňaný 1,5-litrový benzínový štvorvalec doplnený manuálom alebo automatom.

Od východiskového čínskeho SUV sa Territory odlišuje prepracovanou prednou časťou, ktorá obsahuje rozdielnu masku chladiča, svetlomety i nárazník. Ten obsahuje diódy pre denné svietenie. Vymenené sú disky kolies, tvary blatníkov i okien však jasne prezrádzajú príbuznosť dvojice. Zmeny v zadných partiách zatiaľ zostávajú pre absenciu fotografií zahalené rúškom tajomstva.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Interiér prešiel komplexnou premenou. Niekoľko spoločných rysov síce nechýba, Ford však použil množstvo vlastných komponentov. Na scénu prišiel odlišný volant, digitálny prístrojový panel, palubná doska s veľkým displejom infotainmentu i upravený centrálny tunel. Zatiaľ nie je jasné, za akú cenu chce americká automobilka svoju verziu SUV predávať.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×