Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.
2 14.08.2018 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými rokmi vznikla stratégia One Ford, ktorá spočíva v snahe zjednotiť ponuku tejto automobilky na celej planéte. Stopercentne dodržiavať ju však nie je pre špecifiká jednotlivých trhov možné. Globálny plán obsahuje viacero výnimiek, ku ktorým sa aktuálne pridáva model Territory. Tento automobil totiž vznikol výsostne pre Čínu.

Pod plechmi modelu Territory sa nachádza čínska technika 2 fotografie v galérii Pod plechmi modelu Territory sa nachádza čínska technika Zdroj: Ford

Americký výrobca dané označenie už v minulosti používal, medzi rokmi 2004 a 2016 ho nieslo stredne veľké SUV predávané v Austrálii. Novinka má s vozidlom známym od protinožcov spoločné iba meno. Technicky dokonca ani nejde o Ford, ale lokálny výrobok JMC Yusheng S330. Ten poháňa prepĺňaný 1,5-litrový benzínový štvorvalec doplnený manuálom alebo automatom.

Od východiskového čínskeho SUV sa Territory odlišuje prepracovanou prednou časťou, ktorá obsahuje rozdielnu masku chladiča, svetlomety i nárazník. Ten obsahuje diódy pre denné svietenie. Vymenené sú disky kolies, tvary blatníkov i okien však jasne prezrádzajú príbuznosť dvojice. Zmeny v zadných partiách zatiaľ zostávajú pre absenciu fotografií zahalené rúškom tajomstva.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Interiér prešiel komplexnou premenou. Niekoľko spoločných rysov síce nechýba, Ford však použil množstvo vlastných komponentov. Na scénu prišiel odlišný volant, digitálny prístrojový panel, palubná doska s veľkým displejom infotainmentu i upravený centrálny tunel. Zatiaľ nie je jasné, za akú cenu chce americká automobilka svoju verziu SUV predávať.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×