Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.
2 14.08.2018 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými rokmi vznikla stratégia One Ford, ktorá spočíva v snahe zjednotiť ponuku tejto automobilky na celej planéte. Stopercentne dodržiavať ju však nie je pre špecifiká jednotlivých trhov možné. Globálny plán obsahuje viacero výnimiek, ku ktorým sa aktuálne pridáva model Territory. Tento automobil totiž vznikol výsostne pre Čínu.

Pod plechmi modelu Territory sa nachádza čínska technika 2 fotografie v galérii Pod plechmi modelu Territory sa nachádza čínska technika Zdroj: Ford

Americký výrobca dané označenie už v minulosti používal, medzi rokmi 2004 a 2016 ho nieslo stredne veľké SUV predávané v Austrálii. Novinka má s vozidlom známym od protinožcov spoločné iba meno. Technicky dokonca ani nejde o Ford, ale lokálny výrobok JMC Yusheng S330. Ten poháňa prepĺňaný 1,5-litrový benzínový štvorvalec doplnený manuálom alebo automatom.

Od východiskového čínskeho SUV sa Territory odlišuje prepracovanou prednou časťou, ktorá obsahuje rozdielnu masku chladiča, svetlomety i nárazník. Ten obsahuje diódy pre denné svietenie. Vymenené sú disky kolies, tvary blatníkov i okien však jasne prezrádzajú príbuznosť dvojice. Zmeny v zadných partiách zatiaľ zostávajú pre absenciu fotografií zahalené rúškom tajomstva.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Interiér prešiel komplexnou premenou. Niekoľko spoločných rysov síce nechýba, Ford však použil množstvo vlastných komponentov. Na scénu prišiel odlišný volant, digitálny prístrojový panel, palubná doska s veľkým displejom infotainmentu i upravený centrálny tunel. Zatiaľ nie je jasné, za akú cenu chce americká automobilka svoju verziu SUV predávať.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×