Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TOP 10 jazdených SUV: Ktoré sa naozaj nekazia?

FOTO
Športovo-úžitkové automobily sú dnes v móde a túžia po nich aj šoféri, ktorí si ich kvôli vyššej cene nemôžu dovoliť. Dá sa naozaj ušetriť a pritom mať spoľahlivé SUV? Prezrite si porovnanie zostavené AUTO BILDom.
31 33 príspevkov 14.08.2018 / Filip Kadlečík

Nové auto, a naviac ešte k tomu to zo segmentu športovo-úžitkových automobilov, je snom mnohých vodičov. Výrobcovia si však svoje produkty cenia a preto sú pre mnohých nedosiahnuteľné. Najmä tie s nulovým nájazdom. Aj pre tých z nás, ktorí nemajú rozpočet na nové vozidlo, však existuje možnosť.

S jazdenými SUV sa dá bez problémov zmestiť pod hranicu 20 000 eur, vyššie už poľujú len prémiovky 31 fotografií v galérii S jazdenými SUV sa dá bez problémov zmestiť pod hranicu 20 000 eur, vyššie už poľujú len prémiovky Zdroj: Autobazar.SK

AUTO BILD každoročne preveruje niekoľko vozidiel v teste na 100 000 kilometrov. Tieto autá nemajú ľahký život. Naši nemeckí kolegovia ich často ženú až na hranu možností, využívajú ich na dlhé i kratšie presuny a jazdia vo všetkých možných podmienkach.

Na konci “stáže” musí každý jeden z testovaných modelov podstúpiť ťažkú záverečnú skúšku. Okrem samotného hodnotenia redaktormi sa mu totiž pod kožu pozrú aj odborníci, ktorí ho demontujú do poslednej skrutky. Stopy nadmerného opotrebovania či nebodaj hrdze im neujdú ani na najmenej nápadných miestach.


>>> Pozrite si rebríček desiatich SUV vo veľkej galérii <<<


My sme výsledky nemeckých testov skombinovali s databázou jazdených automobilov, ktorou disponuje portál Autobazar.SK. Medzi desiatkou testovaných SUV sa nachádzajú aj také, ktorým sa oplatí skôr vyhnúť. Iné vám zasa pravdepodobne budú bez poruchy slúžiť ešte poriadne dlho.

Test jazdenej Lady Niva: Je naozaj taká dobrá?

Nové pomenovanie popularitu legendárnej Lady Niva len zvýšilo. Jej kvalita sa však, žiaľ, takmer nezlepšila. Fanúšikovia by jej tak mali venovať zvýšenú pozornosť.

Kritériom pri vyhľadávaní vozidiel z druhej ruky bol vek - autá nesmeli byť staršie než štyri roky a zároveň aj kilometrový nájazd, ktorý sa musel držať pod hranicou 100 000 km. Prinajmenšom do tejto méty totiž naši nemeckí kolegovia autá vyskúšali do detailu a preto vieme, čo od nich čakať. Vybrali by ste si jedno z týchto SUV pre seba?


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×