Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TOP 10 jazdených SUV: Ktoré sa naozaj nekazia?

FOTO
Športovo-úžitkové automobily sú dnes v móde a túžia po nich aj šoféri, ktorí si ich kvôli vyššej cene nemôžu dovoliť. Dá sa naozaj ušetriť a pritom mať spoľahlivé SUV? Prezrite si porovnanie zostavené AUTO BILDom.
31 33 príspevkov 14.08.2018 / Filip Kadlečík

Nové auto, a naviac ešte k tomu to zo segmentu športovo-úžitkových automobilov, je snom mnohých vodičov. Výrobcovia si však svoje produkty cenia a preto sú pre mnohých nedosiahnuteľné. Najmä tie s nulovým nájazdom. Aj pre tých z nás, ktorí nemajú rozpočet na nové vozidlo, však existuje možnosť.

S jazdenými SUV sa dá bez problémov zmestiť pod hranicu 20 000 eur, vyššie už poľujú len prémiovky 31 fotografií v galérii S jazdenými SUV sa dá bez problémov zmestiť pod hranicu 20 000 eur, vyššie už poľujú len prémiovky Zdroj: Autobazar.SK

AUTO BILD každoročne preveruje niekoľko vozidiel v teste na 100 000 kilometrov. Tieto autá nemajú ľahký život. Naši nemeckí kolegovia ich často ženú až na hranu možností, využívajú ich na dlhé i kratšie presuny a jazdia vo všetkých možných podmienkach.

Na konci “stáže” musí každý jeden z testovaných modelov podstúpiť ťažkú záverečnú skúšku. Okrem samotného hodnotenia redaktormi sa mu totiž pod kožu pozrú aj odborníci, ktorí ho demontujú do poslednej skrutky. Stopy nadmerného opotrebovania či nebodaj hrdze im neujdú ani na najmenej nápadných miestach.


>>> Pozrite si rebríček desiatich SUV vo veľkej galérii <<<


My sme výsledky nemeckých testov skombinovali s databázou jazdených automobilov, ktorou disponuje portál Autobazar.SK. Medzi desiatkou testovaných SUV sa nachádzajú aj také, ktorým sa oplatí skôr vyhnúť. Iné vám zasa pravdepodobne budú bez poruchy slúžiť ešte poriadne dlho.

Test jazdenej Lady Niva: Je naozaj taká dobrá?

Nové pomenovanie popularitu legendárnej Lady Niva len zvýšilo. Jej kvalita sa však, žiaľ, takmer nezlepšila. Fanúšikovia by jej tak mali venovať zvýšenú pozornosť.

Kritériom pri vyhľadávaní vozidiel z druhej ruky bol vek - autá nesmeli byť staršie než štyri roky a zároveň aj kilometrový nájazd, ktorý sa musel držať pod hranicou 100 000 km. Prinajmenšom do tejto méty totiž naši nemeckí kolegovia autá vyskúšali do detailu a preto vieme, čo od nich čakať. Vybrali by ste si jedno z týchto SUV pre seba?


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×