Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov
4 príspevky 14.08.2018 / TASR

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Ide o ojazdené dieselové autá, ktorých vývoz z Nemecka vlani prudko stúpol.

Nemecko exportuje rekordné počty jazdených dieselových áut. Nemci sa totiž obávajú potenciálnych zákazov vjazdu pre staršie diesely do niektorých miest. To je hlavnou príčinou, že vlani vyskočil vývoz jazdených dieselových áut z Nemecka o vyše 20 percent. Najviac sa tieto jazdenky kupovali v Taliansku a Rakúsku, predaj v Chorvátsku a na Ukrajine sa takmer zdvojnásobil.

"Nálada ohľadom dieselových motorov je v Nemecku skutočne zlá," uviedol profesor aplikovanej logistiky na Hochschule für angewandte Wissenschaften Würzburg-Schweinfurt Christian Kille. Zahraniční spotrebitelia profitovali z poklesu cien, uvádza sa v štúdii, ktorú viedol Kille.

Nemecko vlani exportovalo celkovo 239 541 jazdených vozidiel, čo bolo najviac od roku 2016, tvrdí štúdia. Vývoz do Talianska dosiahol okolo 22 400 áut a do Rakúska 21 600. Na Slovensko sa v roku 2017 priviezlo z Nemecka asi 10 100 jazdených vozidiel. Dodávky do Francúzska a Španielska stúpli o vyše 30 percent.

Nárast exportu jazdených dieselov z Nemecka sa prekrýva s poklesom registrácií nových dieselových áut. Spotrebitelia kupujú viac benzínových áut. Tento trend spustila emisná aféra koncernu Volkswagen, ktorá sa prevalila v roku 2015.

(TASR)


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Spoľahlivosť auta je jedným z najdôležitejších kritérií pri rozhodovaní o výbere značky a modelu. V aktuálnom rebríčku portálu What Car? nájdete 159 modelov...

Najdetailnejší prehľad áut, ktoré sa nekazia

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×