Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kodiaq ABT Sportsline: Na polceste k RS

Tuner vybavil SUV vlastnými ráfikmi a ponúka viac výkonu pre oba dvojlitre. V prípade benzínového stúpajú parametre na 159 kW (216 k) a 360 Nm.
2 23 príspevkov 13.08.2018 / Marek Pokrývka

O príprave športovo ladenej verzie typu Kodiaq počúvame dlhú dobu, Škoda tieto špekulácie nedávno oficiálne potvrdila. Dokonca sa pochválila rekordom kategórie sedemmiestnych SUV vytvoreným na okruhu Nürburgring. Napriek tomu si na reálne uvedenie modelu RS ešte musíme počkať a  pauzu využíva firma ABT Sportsline na prezentáciu vlastného programu pre české auto.

O vplyve úprav na dynamické parametre tuner nehovorí 2 fotografie v galérii O vplyve úprav na dynamické parametre tuner nehovorí Zdroj: ABT Sportsline

Mladoboleslavský medveď zostal navonok takmer nedotknutý, jedinou výnimkou sú kolesá. Nemecký tuner vozidlo vybavil vlastnými dvojfarebnými ráfikmi s priemerom až 21 palcov a ozaj nízkoprofilovými pneumatikami. Tento rozmer však už pôsobí takmer komicky, v ponuke preto figurujú aj menšie disky. Paleta sa začína na 18 prštekoch.

Škoda stanovila rekord na Nürburgringu

Česká automobilka splnila svoj sľub, Kodiaq RS pasovala za najrýchlejšie sedemmiestne SUV na svete.

Počas pobytu v ABT nezostal priestor pod kapotou nedotknutý. Úpravca ponúka viac výkonu pre oba dostupné dvojlitre, pričom aktuálne mení iba softvér. V prípade benzínového modelu stúpajú špičkové parametre na 159 kW (216 k) a 360 Nm. Naftový má o koníka menej, okrem porcie 158 kW (215 k) však disponuje až 440 Newtonmetrami. Je tak na polceste k verzii RS vybavenej dvakrát prepĺňaným dvojlitrovým srdcom. Renomovaná spoločnosť ponúka aj ladenie slabšej nafty s maximom 110 kW (150 k), po jej zásahu produkuje čísla 132 kW (180 k) a 380 Nm. Ceny jednotlivých opísaných modifikácií nepoznáme.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×