Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kodiaq ABT Sportsline: Na polceste k RS

Tuner vybavil SUV vlastnými ráfikmi a ponúka viac výkonu pre oba dvojlitre. V prípade benzínového stúpajú parametre na 159 kW (216 k) a 360 Nm.
2 23 príspevkov 13.08.2018 / Marek Pokrývka

O príprave športovo ladenej verzie typu Kodiaq počúvame dlhú dobu, Škoda tieto špekulácie nedávno oficiálne potvrdila. Dokonca sa pochválila rekordom kategórie sedemmiestnych SUV vytvoreným na okruhu Nürburgring. Napriek tomu si na reálne uvedenie modelu RS ešte musíme počkať a  pauzu využíva firma ABT Sportsline na prezentáciu vlastného programu pre české auto.

O vplyve úprav na dynamické parametre tuner nehovorí 2 fotografie v galérii O vplyve úprav na dynamické parametre tuner nehovorí Zdroj: ABT Sportsline

Mladoboleslavský medveď zostal navonok takmer nedotknutý, jedinou výnimkou sú kolesá. Nemecký tuner vozidlo vybavil vlastnými dvojfarebnými ráfikmi s priemerom až 21 palcov a ozaj nízkoprofilovými pneumatikami. Tento rozmer však už pôsobí takmer komicky, v ponuke preto figurujú aj menšie disky. Paleta sa začína na 18 prštekoch.

Škoda stanovila rekord na Nürburgringu

Česká automobilka splnila svoj sľub, Kodiaq RS pasovala za najrýchlejšie sedemmiestne SUV na svete.

Počas pobytu v ABT nezostal priestor pod kapotou nedotknutý. Úpravca ponúka viac výkonu pre oba dostupné dvojlitre, pričom aktuálne mení iba softvér. V prípade benzínového modelu stúpajú špičkové parametre na 159 kW (216 k) a 360 Nm. Naftový má o koníka menej, okrem porcie 158 kW (215 k) však disponuje až 440 Newtonmetrami. Je tak na polceste k verzii RS vybavenej dvakrát prepĺňaným dvojlitrovým srdcom. Renomovaná spoločnosť ponúka aj ladenie slabšej nafty s maximom 110 kW (150 k), po jej zásahu produkuje čísla 132 kW (180 k) a 380 Nm. Ceny jednotlivých opísaných modifikácií nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×