Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rakúsky hyperšport sa ukázal vo Viedni

Za skorého rána zapózoval automobil objektívom pred slávnou katedrálou, firma už pri premiére hovorila o 18 objednaných kusoch.
7 1 príspevok 10.08.2018 / Marek Pokrývka

Na prelome letných mesiacov obletela médiá správa o novom kupé Milan Red, ktorý pochádza od našich západných susedov. Rakúšania prezentovali svoje dielo extrémnymi číslami a obrázkami futuristického dizajnu pôsobiacimi ako vizualizácie. Obdobných projektov poznáme neúrekom. Väčšina nikdy reálne neuzrela svetlo sveta, toto však nemá byť stratený prípad.

Futuristický hyperšport sa premával po metropole Rakúska 7 fotografií v galérii Futuristický hyperšport sa premával po metropole Rakúska Zdroj: Milan Automotive

Konštruktéri vozidla súperiaceho parametrami so strojmi kalibru Bugatti Chiron to myslia skutočne vážne. Svoje vozidlo predviedli naživo a rakúsky hyperšport sa následne verejne ukázal vo Viedni. Za skorého rána zapózoval objektívom pred slávnou katedrálou Stephansdom. Výsledok síce opäť zaváňa počítačovou grafikou, no ide o fotografie reálneho prototypu.

Milan Red: Rakúšania útočia rovno na elitu

Mimozemsky tvarované kupé má mať hmotnosť 1 300 kg a štyrikrát prepĺňaný osemvalec, s ktorým zhltne 300 km/h pod 10 sekúnd.

Rakúska firma sa týmto krokom snaží verejnosť presvedčiť, že nebude nasledovať osud ďalších podobne odvážnych start-upov. Už pri premiére hovorila o 18 objednaných kusoch z plánovanej 99-člennej série. Milan Red sa má predávať za asi 2 milióny eur, poháňa ho štyrikrát prepĺňaný osemvalec s výkonom 974 kW (1 325 k) a dosahovať vraj má rýchlosť vyše 400 km/h.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×