Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Grand California: Na koniec sveta a späť

Volkswagen uvádza nový plnohodnotný karavan vhodný pre štyroch - Grand California. S týmto autom môžete ísť komfortne na koniec sveta a naspäť, je na to pripravené.
12 11.08.2018 / Filip Kadlečík

Existujú automobilky, ktoré sa viac-menej špecializujú len na určité segmenty trhu. Niektorí výrobcovia sú však známi tým, že portfólio ich produktov siaha od vozidiel typu supermini až po veľké dodávky či kamióny. K takýmto gigantom patrí aj nemecký Volkswagen a teraz to opätovne dokazuje.

 

Wolfsburg do svojeje produktovej línie zaradí auto, s ktorým sa bez obáv môžete vybrať na koniec sveta a komfortne sa vrátiť späť. Vďaka pohonu všetkých kolies vás zastaví máločo. Navyše, ide o plnohodnotný karavan, ktorý má všetko od malej kúpeľne s rozmermi 80 cm x 84 cm až po štýlovú kuchynku. Volkswagen Grand California prekonáva doterajšie varianty s označením “California” práve svojou všestrannosťou. Na cestách už uspokojí všetky vaše (i hygienické) potreby.

Okrem univerzálnosti sa Grand California nad ostatných súrodencov môže vyvyšovať aj vďaka rozmerom. Vychádza totiž z veľkého Crafteru a dĺžkou presiahne hranicu šiestich metrov. Za zmienku stojí aj technologická výbava - karavan môže na želanie mať zabudovaný Wi-Fi router či solárny panel starajúci sa o prísun elektrickej energie.

California XXL: Miesta nie je nikdy dosť

Základom sna všetkých cestovateľov je veľká dodávka Crafter. Od sériovej verzie sa odlišuje presklenou nadstavbou a veľmi zaujímavým interiérom.

Detailné technické informácie o pohone či kompletnej výbave automobilu zatiaľ známe nie sú, všetko usudzujeme len zo zákulisných správ, samotných fotografií a dát známych o minuloročnom koncepte California XXL. Vozidlo si odbije premiéru na podujatí Caravan Salon v nemeckom Düsseldorfe, na trh ho VW vypustí približne o štyri mesiace. Zatiaľ teda nemôže byť reč ani o cene vozidla. Túto otázku taktiež rozlúskneme až v závere roka.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×